Меню & пошук

Селфі з Сальвадором Далі: музей у США «воскресив» художника

Селфі з Сальвадором Далі: музей у США «воскресив» художника

Копія митця говорить про погоду та дає поради


[ads-pc-2]

Музей Сальвадора Далі у Флориді до 115-річчя художника створив його відеокопію. Проект презентується в межах виставки Dalí Lives. Копія була створена у співпраці з рекламним агентством Goodby, Silverstein & Partners (GS&P), яке залучило для цього алгоритми штучного інтелекту, пише The Verge.

Нейронна мережа проаналізувала 6000 кадрів та 1000 годин інтерв’ю Сальвадора Далі, аби вивчити та повторити його жести. Згодом штучний інтелект наклав вираз обличчя художника на актора з пропорціями тіла Далі. Усього вдалося відтворити 45 хвилин нових кадрів.

Алгоритми також синхронізували цитати з інтерв’ю і листів з голосом актора, який копіював унікальний акцент митця із суміші французької, іспанської та англійської мов.

Копія Далі з’являється перед відвідувачами, коли вони натискають на дверний дзвінок будинку, в якому він жив. Художник «розповідає» їм історії про своє життя. При цьому з кожним із відвідувачів говорить про різне – погоду, статті в газеті тощо. А в кінці пропонує зробити селфі, яке одразу надсилає на телефон.

Автори проекту хотіли в такий спосіб також продемонструвати загрози, які можуть нести технології. Код для відтворення копії Далі працівники GS&P знайшли у відкритому доступі в інтернеті. Схоже відео для дискредитації чи шантажу можна зробити з політичними лідерами або знаменитостями.

Виставка Dalí Lives відкрилася 11 травня і діятиме на постійній основі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: