Меню & пошук

Кава може допомагати в боротьбі з ожирінням

Кава може допомагати в боротьбі з ожирінням

Та допомагати в лікуванні діабету


[ads-pc-2]

Науковці Ноттінгемського університету (Велика Британія) встановили: чашка кави на день може стимулювати організм виробляти так званий коричневий жир. Він відіграє одну з ключових ролей у спалюванні калорій. Тому може допомогти подолати ожиріння та діабет – пише Science Daily.

Коричнева жирова тканина, відома як коричневий жир, є одним з двох типів жиру, що є у людей та інших ссавців. Його основна функція полягає в тому, щоб виробляти тепло, спалюючи калорії. На відміну від білого жиру, який, навпаки, їх зберігає в надлишковій кількості.

Тому люди з більш низьким індексом маси тіла мають більшу кількість коричневого жиру.

«Коричневий жир працює не так, як інші жири в тілі. Він виробляє тепло, спалюючи цукор і жир. Часто це відбувається у відповідь на холод. У будь-якому разі підвищення його активності покращує контроль цукру в крові, а також збільшує рівень ліпідів в крові. А додаткові калорії спалюються при зниженні ваги», – пояснив професор Майкл Сімондс зі Школи медицини при Університеті Ноттінгема, який очолював дослідження.

Однак до сих пір ніхто не досліджував спосіб стимулювання його активності в людини. Це зробили науковці з Ноттінгемського університету, залучивши до експериментів зокрема волонтерів.

«Це перше дослідження на людях, яке продемонструвало, що певний продукт на зразок чашки кави може мати безпосередній вплив на функції коричневого жиру. Епідемія цукрового діабету зростає по всьому світу, тому це потенційно може бути частиною рішення масштабної проблеми», – додав Майкл Сімондс.

Далі вчені вивчатимуть, який саме компонент у каві сприяє активізації коричневого жиру.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: