Меню & пошук

Через зміну клімату в людей діагностують «екотривожність»

Через зміну клімату в людей діагностують «екотривожність»

Її проявами є паніка та страх за майбутнє


[ads-pc-2]

Хвилювання через зміну клімату все частіше вражають громадян по всьому світу. Психологи дали визначення такій поведінці – «екотривожність». Її проявами стають як незначне хвилювання про майбутнє, так і неврози, поганий сон та панічні атаки, пише Live Science.

В одній з останніх серій «Великої маленької брехні» у дівчинки Амабелли Кляйн сталася панічна атака після того, як вона дізналася про наслідки зміни клімату.

Психологи стверджують: з кожним роком «екотривожність» вражає все більшу кількість людей.

Згідно з дослідженням, проведеним у грудні 2018 року в Єльському університеті, 70% американців «стурбовані» зміною клімату, 29% «дуже стурбовані», а 51% почуваються «безпорадними». Незважаючи на ці статистичні дані, більшість людей усе ще не усвідомлюють, якою поширеною та небезпечною є екологічна тривожність.

Американська психологічна асоціація визначає її як «хронічний страх перед загибеллю навколишнього середовища». Екозанепокоєння може проявлятися повсякденними турботами про долю світу або панічними атаками (як у героїні «Великої маленької брехні»). За рівнем впливу в деяких випадках екотривожність може бути аналогічною до стану жертв стихійного лиха.

2008-го Американська психологічна асоціація створила робочу групу з питань зміни клімату. А 2017-го вони опублікували доповідь на 70 сторінок про наслідки зміни клімату для психічного здоров’я. Цього року на їхній конференції в Чикаго відбудуться чотири сесії, пов’язані зі зміною клімату.

Психологи єдині в одному: важливо розпочинати діалог про вплив зміни клімату на психічне здоров’я, аби вчасно виробити механізми лікування певних відхилень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: