Історія бренду: Levi’s
Історія бренду: Levi’s
[ads-pc-2]
Що ти знаєш про речі, які носиш? Знаєш, що логотип Nike коштував всього 35$, а твої улюблені Levi’s це робочий одяг золотошукачів на Алясці? Ми будемо знайомити тебе з історіями легендарних брендів. Ти вже читав про найвідомішу шведську лисичку Fjallraven? Сьогодні телепортуємось в Америку середини 19-го століття і розказуємо про історію бренду Levi Strauss.
Свого часу Леві Стросс нагадував усім: «Подивіться зовнішній бічний шов – якщо він прошитий червоною ниткою, отже ви придбали оригінал». Червоною ниткою через справу його життя пройшла переконаність, що людина повинна бути одягненою просто, зі смаком, а найголовніше – практично. Такими і стали джинси Levi’s.
“1853 рік, 24-річний Лейб Штраусс переїжджає з Баварії в Сан-Франциско в пошуках кращого життя. На корабель до США майбутній підприємець взяв багато-багато товару, який продавав під час подорожі. Коли вони припливли в порт Сан-Франциско, товарів більше не залишилось. Тоді Лейб зняв парус з корабля і зшив з нього перші штани, що в майбутньому всі знатимуть як Levi’s”, – так звучить одна із десятка легенд про Леві Стросса і першу модель найвідоміших джинсів 501.
Єврей Лейб Штраусс справді переїхав у США, змінив ім’я на більш американське Леві Стросс і почав здійснювати ту саму американську мрію. Саме в той час в Америці була золота лихоманка і сотні тисяч золотошукачів прибували щотижня до країни. Між ними була неймовірна конкуренція, тому Леві вирішив не пхати туди свого носа, а допомагати золотошукачам товаром. Почав він з продажів тієї самої парусинової тканини для наметів. Бізнес йшов погано, а Леві був на грані банкрутства. Тоді він почув розмову золотошукачів про те, що золото знайти легше, ніж пару добрих джинсів.
Джинси того часу – це комбінезони, з коричневої брезентової тканини, призначеної для пошиття тентів і наметів. Тканина присилалась із італійського міста Генуя в ящиках зі штампом “Genes”. Американці читали це як “джинс”.
Леві Стросс вирішив замінити брезент на бавовняну саржу з міста Нім у Франції. Так з’явилась назва тканини denim (de Nimes – з Німу). Так він почав шити джинси з відомої нам усім тканини, фарбуючи її в колір індиго.
Стосовно останнього факту існує легенда, що корабель із тканинами попав у шторм, бочки з фарбою індиго розбились і випадково зафарбували рулони з тканиною. Новий колір тканини так сподобався Леві, що він вирішив не викидати зіпсовану тканину, а використати для пошиття її.
А в 1872 році американець Джейкобс Девіс запропонував Леві вдосконалити штани, укріпити кишені кнопками, а ширінку зробити на ґудзиках. 20 травня 1873 року Леві Стросс і Джейкоб Девіс запатентували сині штани з кнопками під назвою “XX”. Це офіційна дата народження компанії Levi Strauss & Co.
З того часу їх носили всі робочі, фермери, лісоруби та індіанці. Пара коштувала 1 долар 46 центів. Зараз ця модель відома як 501 і є найпопулярнішою моделлю джинсів у світі.
Шкіряний лейб Levi’s говорить про те, наскільки вони є міцними і зрозумілий всім без слів. Хоча є легенда, що в основі історія машиніста, який зв’язав джинсами два вагони, коли поламалась зачіпка між ними, але успішно довіз потяг до станції.
У 1902 р. Леві Стросс помер, а компанія перейшла до його племінників.
Існуючи вже понад 45 років, асортимент обмежувався тільки чоловічим одягом. Тому в 1918 р. лінія розширилась, за рахунок випуску жіночих тунік і штанів для відпочинку. А через 16 років, у 1936 році Levi’s представили перші в світі жіночі джинси Lady Levi’s. Також в цей час появилась унікальна і найбільш впізнавана фішка бренду – маленька червона етикетка, пришита до правої задньої кишені.
З часом появлялись нові моделі і урізноманітнювався асортимент. Ґудзики на джинсах замінили застібкою-блискавкою, з’явились потерті моделі штанів та різних кольорів. Бренд перетворювався з одягу для робочого класу та ковбоїв в більш повсякденний для всієї сім’ї.
Нинішній логотип у вигляді летючої миші Levi’s був розроблений у 50-х роках дизайнерською компанією Landor & Associates.
Сьогодні магазини Levi’s є в більше як 110 країнах світу. А одяг залишається ідеальним поєднанням стилю і якості.
Ще декілька цікавих фактів:
- Та сама, перша пара джинсів, до цього часу зберігається в офісі Levi Strauss & Co. У вогнетривкому сейфі!
- До 60-х років минулого століття ніхто не вживав слово “джинси”, люди називали цей одяг “overall”, тобто комбінезон.
- В штаб-квартирі Levi Strauss & Co є безкоштовний музей продукції Levi’s – The Vault
- Сам Леві Стросс ні разу за своє життя не одягнув джинсів!
- На кожній десятій парі джинсів червоний прапорець на правій кишені БЕЗ лейблу, а тільки з значком ®. Глянь, може твої джинси-щасливчики?
- В 1958 році Levis представили модель Spikes – чоловічі штани в трьох кольорах: лайма, лимона й апельсина, кольорах популярного в Америці десерту із желатину.
- На початку 60-х років компанія випустила джинси Shrink-to-Fits. Ця модель на декілька сантиметрів довша, ніж звичайна і призначалась для людей, які люблять підкочувати джинси.
0 Коментарів