Меню & пошук

Через зміни клімату тропічні ліси Бразилії почали виділяти більше вуглекислого газу, ніж поглинати — дослідження

Через зміни клімату тропічні ліси Бразилії почали виділяти більше вуглекислого газу, ніж поглинати — дослідження

Дослідники вивчили дані регіону з 1987 по 2020 роки.


[ads-pc-2]

Ліси відіграють важливу роль у боротьбі зі змінами клімату завдяки їхній здатності поглинати вуглекислий газ з атмосфери Землі. Однак тропічні ліси на південному сході Бразилії поступово поглинають все менше вуглекислого газу. Це результати дослідження, опублікованого у журналі Science Advances. 

Екологи з Федерального університету Лаврас, Бразилія, зафіксували скорочення обсягу поглинання вуглекислого газу на 2,6% за рік і збільшення обсягу вуглекислого газу, який виділяється, на 3,4% за рік. Дослідники вивчили дані регіону з 1987 по 2020 роки. Вони аналізували, як змінювалася біомаса лісів, збирали зразки деревини й ґрунту, дивилися, як в цих регіонах змінювалася середня температура і рівень опадів. Виявилося, що до 2013 року тропічні ліси Бразилії збільшували біомасу та поглинали більше вуглекислого газу, ніж виділяли. Однак потім почався зворотний процес. У найбільш посушливих і теплих лісах спостерігається найвищий ріст викидів вуглекислого газу.

Автори прийшли до висновку, що для запобігання тенденції необхідна політика збереження найбільш посушливих і теплих ділянок бразильських лісів, а також скорочення викидів парникових газів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: