Меню & пошук

5 крамничок з одягом від українських виробників

5 крамничок з одягом від українських виробників

[ads-pc-2]

showrooms

Шоурумами у галузі, про яку я зараз розповідатиму вам, прийнято називати невеликі крамнички, де можна знайти одяг, взуття та аксесуари різноманітних брендів локального рівня. Навіщо брендам шоуруми – очевидно. По-перше, це першочерговий канал виходу на ринок, адже у таких місцях часто збирається потрібна аудиторія. По-друге, туди також можна запрошувати клієнтів, котрі дізналися про вихід нової колекції з мережі Інтернет, але бажають зробити контрольну примірку.

Зважаючи на моделі роботи магазинів із брендами та їхню вагу на формування попиту, шоуруми сміливо можна назвати першими інвесторами легкої промисловості. Вони вірять у бренди, популяризують їх та відводять місця на своїх полицях. Робота, що заслуговує похвали.

Я поспілкувався з кількома шоурумами із різних куточків України. Тож знайомтеся, і можливо, у котромусь із них ви придбаєте наступну футболку чи штани, долучаючись до процесу інвестування у молоді українські бренди одягу :) 


FirmBarberShop

IMG_5834  323283_476434649061325_1918730330_o-300x200

Шоурум, що з’явився з певною долею випадковості у кінці 2012 року в Києві. Барбершоп Firm відкрили, щоб надавати перукарські послуги для чоловіків, але у приміщенні залишалася доволі велика нічим не зайнята кімната. Спочатку власник вирішив продавати там різноманітні аксесуари для своїх клієнтів (гелі, бріолін, гребінці). Та потім до нього звернулися хлопці із Syndicate з пропозицією відкрити дводенний магазин у форматі поп-ап стору. Магазин так і лишився відчиненим після закінчення договору з першим резидентом, а з часом почали з’являтися й інші бренди, близькі по духу та ідеям з барбершопом, що збирає у себе людей охайного вигляду із хорошим відчуттям стилю.

80% асортименту – це 7 вітчизняних брендів. У Firm ви можете знайти такі популярні українські бренди: RedBeard, Sammy Icon, Циркуль, деякі речі Syndicate, краватки-метелики від Churchill та Vasil’eva & Sviridova Family, чудові шкіряні noname вироби (гаманці, папки) від друзів барбершопа, котрі й самі подеколи тут щось купують. Порядок цін: майки і футболки коштують 150-200 грн., краватки-метелики – 180-250 грн., світшоти – 380 грн., взуття – 1300 грн. Часто вартість не відрізняється від заявленої на сайтах виробників. На думку власника Firm, Антона, ціни доволі конкурентні, на одязі можна заробляти серйозні гроші – усе залежить від спільних зусиль. Бренди повинні дбати про зростання капіталізації: займатися маркетингом, формувати власну легенду. Адже з якістю усе гаразд: за час роботи шоуруму жоден покупець не звертався зі скаргами. Антон переконаний, єдине, що стримує вихід на глобальний рівень – відсутність сміливості зробити крок. Та це питання 2-3 років роботи над своєю справою.

1372332111_pin_map

Київ, Михайлівський провулок, 9б
firmbarbershop.com


Underground Store

oBc5wxd9Mvc  Vs4eUuH8s6Q

Історія цього севастопольського шоуруму почалася із бажання партнерів відкрити інтернет-магазин і забезпечувати потреби жителів міста якісним одягом. Та після детального аналізу ринку стало зрозуміло, що кількість локальних брендів неймовірно росте, і займатися оффлайновими продажами буде цікавіше. Швидко знайшли підвальне приміщення, вхід до якого нагадував сходи до метрополітену, і назвали шоурум Underground Store. Він з’явився всього місяць тому за ініціативи двох хлопців. Перше сформоване завдання – якісний одяг для севастопольців – так і залишилося головним, тому тут шопляться любителі різних стилів. Вибирати є з чого: 14 українських брендів, що за якістю не поступаються закордонним, котрі у всіх на слуху. За словами власників, відвідувачі чудово реагують, коли виявляється, що вибрані речі, зроблені такими ж молодими людьми із різних міст України, мають доступну ціну: футболки – від 120 грн., шорти – від 170 грн., аксесуари – від 70 грн.

У майбутньому партнери мають намір продовжувати популяризацію у своєму місті та зніматимуть для цього власні лукбуки.

1372332111_pin_map

Севастополь, вул. Острякова, 60
vk.com/underground.store


Slim Shop

MSujBfB4vUU  TO8BLM029jk

Одеський Slim Shop також з’явився завдяки зусиллям двох хлопців, які за рік роботи змогли налагодити партнерські відносини з 35-ма українськими брендами! Частина з них потім припинила розвиватися, із кимось самі відмовилися працювати через якість матеріалів, що на нашому ринку є дуже серйозним бар’єром для всіх початківців.

Клієнти шоуруму діляться на 4 категорії: спортсмени (скейтери, беймери, фіксери), ті, хто любить casual чи надає перевагу стилю streetwear, та ті, хто розуміється на хорошому взутті. Хлопці особливо підкреслюють, що у Slim Shop саме український одяг продається краще і в рази швидше, ніж закордонний. З більшістю брендів шоурум працює під реалізацію, та починають з’являтися й такі, у кого треба купувати, бо вони на хвилі популярності користуються підвищеним попитом.

У Slim Shop дуже цінують власних клієнтів, тому місцеві та постійні часто можуть побачити себе на сторінках магазину у соціальних мережах: їх фотографують одягненими у придбані речі. Найближчим часом шоурум теж планує перейняти практику закордонних колег і робити лукбуки власноруч.

1372332111_pin_map

Одеса, вул. Буніна, 12, 3 поверх
http://vk.com/slim_shop


KapKan

0T-r4d7Zoro  Bk8WJ_ru7b0

Один із найстаріших відомих мені шоурумів KapKan було створено ще у 2010 році на 13-ти квадратних метрах. Як і годиться у цьому бізнесі – з цікавості. З того часу відбулося кілька переїздів, ребрендинг, серйозне розширення асортименту та відкриття інтернет-магазину. Команда доволі велика, але більшість людей – це друзі, які допомагають у міру власних сил: дизайном, доставкою, маркетингом та з бухгалтерією.

Головний фокус шоурума – на мерчі (одяг з логотипами музичних гуртів), пластинках та локальному streetwear. Та незважаючи на це, 60% усього –  одяг 10-ти українських брендів, склад яких особливо не змінюється ось уже другий рік. Цінову політику власники тримають на рівні з іншими: футболки можна придбати за 120-350 грн., реглани –  350-650 грн., куртки – 550-1200 грн., шапки – 150-220 грн. За їхньою оцінкою пропозицій, в Україні щотижня створюється новий бренд або виходить чергова колекція вже існуючого, що створює інфопривід. Нові бренди часто стають “одноденками”, тому доводиться ретельно слідкувати за якістю, що нерідко призводить до відмов у розміщенні на полицях. “Одноденки” не мають ідей щодо розвитку, живуть ілюзіями популярності і не уявляють, хто їхня аудиторія. Щоб сподобатися покупцям і вийти на глобальний ринок, не достатньо зробити кілька футболок з принтами: потрібна чіткість стилю та колекції, що міститимуть увесь необхідний базовий набір.

1372332111_pin_map

Київ, вул. Обсерваторна, 7
http://kapkanshop.com


Docker

c3-uiatWm8I  XONPjI6HC90

Docker із Севастополя важко назвати шоурумом за стандартними мірками, адже це повноцінний магазин із безліччю відділів та брендів, який з’явився на початку 2012 року. Оскільки місто – на узбережжі Чорного моря, то й назву обрали відповідну: докер – це портовий вантажник, важка чоловіча робота, яку раніше виконував один із засновників магазину.

Команда із 7-ми людей щодня обслуговує абсолютно різноманітну за світосприйняттям аудиторію. Вони не так прискіпливо як інші вибирають бренди, орієнтуються на свій смак і модні тенденції. Відсоток українських брендів не дуже великий, асортимент часто змінюється, але якість – завжди на високому рівні. Головний рушій вітчизняної легкої промисловості, на думку власників, – талановиті люди, які здатні встановлювати нові стандарти. Адже можливості брендів у всьому світі однакові, головне – бажання, терпіння і реалізація власних ідей. Яскравий приклад: в Україні є бренди, що можуть дозволити собі вибирати, де продаватися. Команда Docker вважає це плюсом, бо складається враження про певний рівень. Потрібна професійність, побудова системи продажів, маркетингові навички та багато аспектів, які не стосуються самої продукції. Натомість інші бренди пишуть і телефонують, пропонуючи себе під реалізацію, і про умови продажу мова заходить вже після знайомства.

1372332111_pin_map

Севастополь, вул. Вакуленчука, 29
http://vk.com/dockermanshop

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

9 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: