Меню & пошук

How To: Як прокласти свій шлях в Америку

How To: Як прокласти свій шлях в Америку

[ads-pc-2]

Як прокласти свій шлях в Америку

Про що ви думаєте, коли чуєте слово «Америка»? Це можуть бути нескінченні вечірки, життя «як в кіно», фаст-фуд, великі гроші… І, мабуть, більшість погодиться, що це країна величезних масштабів та необмежених можливостей. Звісно, далеко не кожен хоче переїхати туди назавжди, але чому б не побачити власними очима, як живуть на «одному із п’яти континентів, що тримається на ковбоях»? Про це – в нашій новій рубриці How To.

На щастя, можливостей для подібних подорожей досить багато, але разом з палким бажанням поїхати за кордон з’являються страхи, заперечення, аргументи «проти». Тому історії людей, які не побоялися сказати собі «я зможу», зібрали валізи та сіли на літак, особливо надихають. Адже відомо, що перший крок – найважчий. То ж як їм це вдалося?

З метою поширення власної культури Америка запровадила чимало програм обміну, найвідоміші з яких – FLEX та Work and Travel USA.

FLEX (Future Leaders Exchange Program) – програма обміну, яка надає школярам у віці від 15 до 17 років можливість проживати в сім’ї та навчатись у середній школі Сполучених Штатів Америки протягом одного року. А от що самі «флексівці» розповідають про свою подорож.

marynaМарина Касько – одеситка, яка в 2010 році стала фіналістом цієї програми обміну та цілий рік провела за океаном. Зараз вона навчається на першому курсі Краківської академії ім. Анджея Фрича Моджевського (Польща) за спеціальністю “Міжнародний бізнес” – і все навчання ведеться англійською мовою. Непогана мотивація вдосконалювати власну іноземну, чи не так?

На запитання «Чи хотіла б ти повернутися туди знов?» Марина впевнено відповідає, що жити в Америці не змогла б ніколи, хоча не проти відвідати Сполучені Штати найближчим часом. Але це розуміння приходить згодом. Спочатку кожному, хто хоче спробувати власні сили, треба пройти невеликий письмовий тест з англійської мови на першому етапі, та скласти аудіювання і письмову частину – на другому. Учасники третього туру отримують анкети, на заповнення яких надається два тижні. Після зустрічі з працівниками American Council всі учасники пишуть два невеликих твори англійською мовою. З кожним школярем проводиться індивідуальна співбесіда англійською та рідною мовами, а також вони беруть участь у роботі груп, що складаються з 5-8 учнів.

На заключному етапі відбору програми обміну FLEX документи учасників третього туру відсилаються до Вашингтону для розгляду міжнародною незалежною комісією. І тільки після того, як всі етапи пройдено, майбутній «флексівець» чекає дзвінка, аби почути довгоочікуване «Ви їдете в Америку». Ось перелік найголовніших речей, яким Марину навчило самостійне життя за кордоном.

Треба:

  • поважати різні раси, культури і релігії;
  • завжди бути готовим підтримувати інших, коли вони цього потребують;
  • мати власну думку та вміти її відстоювати;
  • знаходити вихід із будь-якої, навіть найскладнішої, ситуації;
  • не боятися нових знайомств;
  • пишатися традиціями власного народу;
  • вперто йти до своєї мети і не давати нікому послабити віру в себе;
  • вміло обирати оточення;
  • покладатися тільки на себе.

vikaЩе одна фіналістка FLEX, Вікторія Мельничук, потрапила до Сполучених Штатів зовсім випадково. На відбіркові тури в Києві вона пішла виключно для перевірки знань з англійської мови, аж раптом – фінал, перемога, і через декілька місяців Віка вже сиділа в жовтому автобусі, що віз її до нової, американської, школи.

Америка навчила її тому, що шухляди в шкільних коридорах відчиняються не так легко, як це показують у фільмах, і повертатися до міста, де вона жила протягом одного року, Вікторія не збирається. Але зазначає, що у Штатах є дуже багато місць, в яких вона ще не встигла побувати. Життєвий досвід – ось одна з речей, заради якої варто спробувати себе, але ж нові знайомства та безліч яскравих спогадів теж залишаються при тобі.

Взагалі, перемогти у відбіркових турах не так вже й складно, головне – вірити в свої сили, проявити лідерські навички та впевнено триматися за кожен шанс, який надає тобі доля.

Інший шлях виїхати за межі України – скористатися можливостями, які надає Work and Travel USA. Це програма міжнародного культурного обміну, що дозволяє студентам різних країн світу поїхати на літні канікули до США, працюючи та відпочиваючи.

Засновником програми, а, також, її головним наглядачем є Конгрес США, який щорічно визначає потрібну кількість студентів, що мають право брати участь у програмі Work and Travel USA. Для участі у Work and Travel, кожен український кандидат повинен відповідати наступним вимогам:

  • мати розмовний рівень англійської мови;-
  • обов’язково бути студентом ВНЗ;
  • навчатися на денній формі(стаціонарі);
  • студенти перших курсів повинні успішно закінчити принаймні один семестр або період, еквівалентний семестру.

Приклади вакансій, які пропонують студентам: продавець, касир, хостес, помічник для роботи в готелях, ресторанах, або парках розваг.

karinaСаме так і зробила Карина Макій, метою якої  була подорож до міста Нью-Йорк – її дитяча мрія. Карина анітрохи не жалкує, що взяла участь у цій програмі. За словами дівчини, Америка вчить, по-перше, відвертості та доброзичливості. «Америка показує, що абсолютно нормально сказати незнайомій людині щось гарне, або просто привітатися».

По-друге, саме там розумієш, що допомагати – не соромно. Коли люди бачать що ти стоїш біля мапи метро, вони самі підходять та питають про те, чи не потрібна їх допомога. І, мабуть, найголовніше – вона вчить самостійності. Зараз Карина закінчує університет та працює в українському представництві американської логістичної компанії.

Тож не обов’язково вирушати до Америки цілком підготовленим, дорослим та серйозним, адже молодіжні подорожі завжди сповнені драйву, яскравих емоцій та несподіваних імпровізацій, і в цьому їх неповторність. Шукайте власний шлях до своєї мрії та будьте впевнені – у вас все вийде. Нехай щастить!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: