Як стати добрішим: 9 практичних порад
Як стати добрішим: 9 практичних порад
[ads-pc-2]
1. Слід виробити в собі надзвичайно корисну звичку бути завжди вдячними вже за те, що ви маєте в даний момент!
Більшість з нас вже давно сприймають все те, що вони мають, самих себе, все своє життя і всі блага, які воно нам надає, як звичне явище. А ви ніколи не намагалися подумати над тим, як живеться тим людям, які позбавлені, наприклад, зору, рук або ніг? Ось і спробуйте хоча б десять чи п’ятнадцять хвилин в день поміркувати над тим, що ж ви вже маєте, незалежно від своїх власних зусиль і кому або ж чому ви просто зобов’язані бути вдячними вже за це!
2. Не соромтеся завжди виражати свою щиру подяку
Зовсім необов’язково затримувати в собі ті слова подяки, які були спричинені чиїми-небудь діями. Ніколи не забувайте казати чарівне слово: «Спасибі!».
Стоячи в підземному переході і слухаючи гру на гітарі, або, наприклад, ваша подруга дала вам з собою свою парасольку, так як на вулиці почався раптом сильний дощ? Обов’язково подякуйте їй за це: вона повинна дізнатися, як ви цінуєте її дбайливе ставлення до власної персони. Бо часом прості і щирі слова подяки, вимовлені з посмішкою, легко можуть стати причиною прекрасного і натхненного настрою і у вас, і у людини, на чию адресу, власне, слова подяки і були спрямовані.
3. Негайно позбудьтеся шкідливої звички обговорювати кого б то не було
Напевно, вже давно вам відомий таке чудовий вираз: “Не судіть і не судимі будете!”. Хіба вам приносить задоволення розуміння того, що вас засуджують за будь-які ваші слова чи дії? Швидше за все, ні. Тому і ви самі ніколи не поспішайте різко засуджувати чиї-небудь слова або дії, звичайно за рідкісним винятком, і в тих випадках, коли це абсолютно необхідно, і в підсумку всі будуть від цього тільки комфортніше себе почувати.
4. Слід бути дуже обережними зі словами критики, спрямованої на чиюсь адресу
Звичайно, справедливі зауваження іноді абсолютно необхідні, але не варто занадто захоплюватися. Пам’ятайте: «Все добре в міру». У тому випадку, коли кінцевою метою всіх слів вашої критики є бажання принизити гідність людини, а не м’яко і тактовно, а то і з жартом підмітити її деякі помилки, то в підсумку виходить, що це вже навіть і не критика.
5. Прагніть до всіх оточуючих вас людей ставитися з певною часткою розуміння
В принципі, практично у кожної людини є своя власна думка, як і свій погляд на все, що відбувається в цьому світі. Однак, це зовсім не повинно створювати вам якісь проблеми для того, щоб уважно вислухати точку зору, що відрізняється від вашої, і навіть постаратися зрозуміти і, можливо, навіть і прийняти її.
Саме така манера спілкування і поведінки з оточуючими вас людьми допоможе вам бути завжди комунікабельними, та розширить ваш кругозір. Тільки надто обмежені і навіть твердолобі люди, просто-напросто бояться і терпіти не можуть чути ту думку, яка в корені відрізняється від їхньої власної думки.
6. Намагайтеся якомога частіше робити оточуючим вас людям компліменти
Постарайтеся сконцентрувати вашу увагу саме на всьому тому, що вам в них хоч трішечки подобається. І, звичайно, абсолютно не варто звертати підвищену увагу і навіть помічати ті дрібниці і які-небудь недоліки оточуючих, які вас дратують.
В принципі, ви можете відзначити саме те, що вважаєте гідним уваги і цілком доречним: нову зачіску, макіяж, якісь цікаві деталі одягу, гарну посмішку. Дуже часто чиї-небудь, особливо приємні компліменти, можуть і надихати і навіть спричинити маленькі чудеса.
7. Намагайтеся робити якомога більше саме добрих справ
Якщо ви перебуваєте за кермом автомобіля, обов’язково пропускайте пішоходів, поступіться місцем у громадському транспорті літній людині. Адже зробивши комусь щось дуже приємне і почувши слова подяки у відповідь або ж просто посмішку, ви і самі відчуєте, як ваш настрій теж помітно покращується!
8. Завжди і скрізь намагайтеся тактовно йти від будь-яких конфліктних ситуацій
Природно, що в той же час ви повинні дати зрозуміти, що ви завжди можете постояти і за себе, і за свою власну думку. Справа в тому, що не слід використовувати свою дорогоцінну енергію на настільки порожнє проведення часу: збережіть її краще для виконання будь-яких своїх справ! І ви помітите, наскільки швидше багато ваших планів і завдань стали вирішуватися і виконуватися якісніше.
Напевно, часом набагато логічніше буде прийняти і змиритися з тією ситуацією, що на світі існують такі люди, які ніколи не зрозуміють і не приймуть вас, також як і ви їх. Прийміть це як даність, і ви одразу ж помітите наскільки приємніше і легшим стало ваше життя.
9. І, наостанок, як звичайно, найважливіша думка
Обов’язково будьте, насамперед, добрими до самих себе! Адже доброта насправді є настільки цілісним і навіть неподільним поняттям, що те, як ви будете ставитися до самих себе, так, відповідно, ви будете ставитися і до оточуючих вас людей.
Любіть себе, і тоді обов’язково полюблять і вас!
via Cluber
3 коментарі