Меню & пошук

Що таке #HimToo і чому з’явився новий віральний хештег

Що таке #HimToo і чому з’явився новий віральний хештег

Підтримка неправдиво звинувачених vs захист жертв насильства


[ads-pc-2]

Пояснюємо, чому люди виставляють фото чоловіків зі словами «This is MY son», що значить новий віральних хештег #HimToo, як він пов’язаний з #MeToo і чому він може бути небезпечним для чоловіків.


Що сталося?

На початку жовтня користувачка Twitter BlueStarNavyMom опублікувала твіт з фотографією свого сина, описавши всі його переваги і здобутки та додавши, що через #MeToo і тенденцію до нібито фальшивих звинувачень у сексуальних домаганнях він більше не може ходити на побачення.

«Це мій син. Він став найкращим випускником. Він отримав нагороду USO. Він був номером один у школі. Він джентльмен, який поважає жінок. Він не піде на побачення через тенденцію до фальшивих звинувачень у сексуальних домаганнях радикальних феміністок».

Цей твіт дав початок новому віральному флешмобу у США – люди поширюють фото чоловіків (не обов’язково своїх синів) та діляться історіями їхніх досягнень з хештегом #HimToo, починаючи зі слів This is MY son. Щоправда, більшість з них – просто смішні меми.

У коментарі для BBC він сказав: «Я не боюся ходити на побачення! Просто моя мама вчинила трохи нерозумно».

Але через цей «трохи нерозумний» вчинок у соцмережах з’явилися не тільки сотні мемів, а й серйозна дискусія про роль чоловіків в еру #MeToo та фейкові звинувачення у сексуальних домаганнях.


Що насправді означає #HimToo

Незважаючи на те, що віральним цей хештег став вже після твіту This is MY son, його вперше використовували ще до #MeToo 2015 року. Як пише Wired, цей хештег не мав жодного політичного підтексту і стосувався чоловіків, які буквально теж щось робили, і це могло стосуватися побутових речей. А після популярності #MeToo, його почали використовували для того, щоб закликати чоловіків до відповідальності за сексуальні домагання, а іноді – аби привернути увагу до проблеми сексуального насильства щодо чоловіків.

Вже 2018 року цей хештег опинився в новому контексті та почав стосуватися фальшивих звинувачень у насиллі. Люди, які розділяють риторику «чоловіки зараз не в безпеці», наполягають на тому, що через рух #MeToo жінки почали поширювати фейкові звинувачення у домаганнях, аби зашкодити чоловікам.

Як пише Vox, хештег #HimToo активно використовували в антифеміністичній гілці Reddit – Men Going Their Own Way. Зокрема ці повідомлення стосувалися випадку з офіцером поліції, який мало не потрапив до в’язниці через звинувачення у сексуальних домаганнях.

#himtoo from r/MGTOW

Зрештою жінка зізналася в тому, що частина її свідчень у суді була неправдивою. Проте її брехня полягала лише в одній деталі: в той час, коли їй було 13 років і офіцер зґвалтував її, вона вже була сексуально активною (на суді жінка це заперечувала). Насправді ж, до цього її ґвалтував вітчим.

На початку жовтня хештег поширився також у Twitter у контексті підтримки судді Бретта Кавано, якого звинуватили у сексуальних домаганнях одразу після висунення його на посаду судді Верховного суду США. Професорка університету в Пало-Альто в Каліфорнії Крістін Блезі Форд розповіла, що у 80-х роках Кавано спробував її зґвалтувати, але їй вдалося вирватися. Жінка пройшла тест на поліграфі, який підтвердив правдивість її свідчень. Також її психотерапевт розповів, що Форд пережила тривогу і посттравматичний стресовий розлад.

Проте Бретта Кавано підтримав Дональд Трамп і заявив що звинувачення надто давні, і якби вони були серйозними, то Форд або її батьки повідомили б поліцію. Цей випадок також спричинив поширення #HimToo у твітах на захист чоловіків, які страждають від неправдивих звинувачень.


Чому #HimToo небезпечний для самих чоловіків

Незважачи на поширення риторики про фальшиві звинувачення, дослідження показують, що відсоток фейкових повідомлень про зґвалтування насправді дуже малий від – 2 до 8%.

З іншого боку, дані Центру контролю захворювань підтверджують, що один з шести чоловіків хоча б раз у житті переживав сексуальне насилля, пов’язане з фізичним контрактом. А опитування Stop Street Harassment показало, що 81% жінок і 43% чоловіків переживали харасмент хоча б раз у житті.

Хештег #HimToo використувавали також у контексті підтримки чоловіків, які самі постраждали від сексуальних домагань.

«Насправді хештег #HimToo потрібен чоловікам, які стали жертвами насильства, сексуальних домагань і зґвалтувань. Ми бачимо вас. Ви не невидимі #MeToo».

«Справжній #HimToo про те, що чоловіки також страждають від сексуальних домагань, а не від фальшивих звинувачень».

#HimToo як ідея про те, що жінки навмисно звинувачують чоловіків у зґвалтуванні, насправді шкодить самим чоловікам. Про це в коментарі Vox пояснює Сет Стюарт, директор з комунікацій в організації 1in6, що підтримує чоловіків, які постраждали від сексуального насильства. За його словами, такий контекст #HimToo відвертає увагу від проблем чоловіків, які стали жертвами насилля.

«Це піддає сумніву історії постраждалих як чоловіків так і жінок, та змушує їх мовчати. А гендерне розділення в питаннях зґвалтування призводить до того, що жертви насильства серед чоловіків стають зовсім невидимими».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: