Що таке #HimToo і чому з’явився новий віральний хештег
Що таке #HimToo і чому з’явився новий віральний хештег
Підтримка неправдиво звинувачених vs захист жертв насильства
[ads-pc-2]
Пояснюємо, чому люди виставляють фото чоловіків зі словами «This is MY son», що значить новий віральних хештег #HimToo, як він пов’язаний з #MeToo і чому він може бути небезпечним для чоловіків.
Що сталося?
На початку жовтня користувачка Twitter BlueStarNavyMom опублікувала твіт з фотографією свого сина, описавши всі його переваги і здобутки та додавши, що через #MeToo і тенденцію до нібито фальшивих звинувачень у сексуальних домаганнях він більше не може ходити на побачення.
«Це мій син. Він став найкращим випускником. Він отримав нагороду USO. Він був номером один у школі. Він джентльмен, який поважає жінок. Він не піде на побачення через тенденцію до фальшивих звинувачень у сексуальних домаганнях радикальних феміністок».
Цей твіт дав початок новому віральному флешмобу у США – люди поширюють фото чоловіків (не обов’язково своїх синів) та діляться історіями їхніх досягнень з хештегом #HimToo, починаючи зі слів This is MY son. Щоправда, більшість з них – просто смішні меми.
This is MY son. He singlehandedly runs a small hotel. He’s a homeowner. He knows a boy’s best friend is his mother. He goes a little mad sometimes. He won’t go on solo dates due to the current climate of false accusations by radical anti-shower-stabbing feminists. I VOTE. #HimToo pic.twitter.com/qSYY7Cy46E
— Night of the Living Marble (@living_marble) October 8, 2018
This is MY son. My special, special boy. He is #1 in my heart and does what his Mother tells him. He’s a good boy. He doesn’t go on solo dates because of the current climate of drug use and promiscuity among radical teenagers… but he does have an axe to grind. I VOTE. #HimToo pic.twitter.com/OTRkwXnjM4
— Shannon ? Swift (@shannonandswift) October 9, 2018
This is my son. He was #1 on the charts. He won’t go on solo dates even though he never gave up, let you down, run around, or deserted you, make you cry, say goodbye, tell a lie nor hurt you #HimToo pic.twitter.com/Q5sMpGIVR3
— Tony Posnanski (@tonyposnanski) October 8, 2018
This is my son. He is a gentleman who treats ladies with respect. He’s afraid to date right now because of the current climate. Seriously, because of the actual climate his future kids won’t be able to survive. I vote. #HimToo pic.twitter.com/pxefN68aNZ
— Luna Malbroux (@LunaisAmerica) October 9, 2018
That was my Mom. Sometimes the people we love do things that hurt us without realizing it. Let’s turn this around. I respect and #BelieveWomen . I never have and never will support #HimToo . I’m a proud Navy vet, Cat Dad and Ally. Also, Twitter, your meme game is on point. pic.twitter.com/yZFkEjyB6L
— Pieter Hanson (@Thatwasmymom) October 9, 2018
У коментарі для BBC він сказав: «Я не боюся ходити на побачення! Просто моя мама вчинила трохи нерозумно».
Але через цей «трохи нерозумний» вчинок у соцмережах з’явилися не тільки сотні мемів, а й серйозна дискусія про роль чоловіків в еру #MeToo та фейкові звинувачення у сексуальних домаганнях.
Що насправді означає #HimToo
Незважаючи на те, що віральним цей хештег став вже після твіту This is MY son, його вперше використовували ще до #MeToo 2015 року. Як пише Wired, цей хештег не мав жодного політичного підтексту і стосувався чоловіків, які буквально теж щось робили, і це могло стосуватися побутових речей. А після популярності #MeToo, його почали використовували для того, щоб закликати чоловіків до відповідальності за сексуальні домагання, а іноді – аби привернути увагу до проблеми сексуального насильства щодо чоловіків.
Вже 2018 року цей хештег опинився в новому контексті та почав стосуватися фальшивих звинувачень у насиллі. Люди, які розділяють риторику «чоловіки зараз не в безпеці», наполягають на тому, що через рух #MeToo жінки почали поширювати фейкові звинувачення у домаганнях, аби зашкодити чоловікам.
Як пише Vox, хештег #HimToo активно використовували в антифеміністичній гілці Reddit – Men Going Their Own Way. Зокрема ці повідомлення стосувалися випадку з офіцером поліції, який мало не потрапив до в’язниці через звинувачення у сексуальних домаганнях.
Зрештою жінка зізналася в тому, що частина її свідчень у суді була неправдивою. Проте її брехня полягала лише в одній деталі: в той час, коли їй було 13 років і офіцер зґвалтував її, вона вже була сексуально активною (на суді жінка це заперечувала). Насправді ж, до цього її ґвалтував вітчим.
На початку жовтня хештег поширився також у Twitter у контексті підтримки судді Бретта Кавано, якого звинуватили у сексуальних домаганнях одразу після висунення його на посаду судді Верховного суду США. Професорка університету в Пало-Альто в Каліфорнії Крістін Блезі Форд розповіла, що у 80-х роках Кавано спробував її зґвалтувати, але їй вдалося вирватися. Жінка пройшла тест на поліграфі, який підтвердив правдивість її свідчень. Також її психотерапевт розповів, що Форд пережила тривогу і посттравматичний стресовий розлад.
Проте Бретта Кавано підтримав Дональд Трамп і заявив що звинувачення надто давні, і якби вони були серйозними, то Форд або її батьки повідомили б поліцію. Цей випадок також спричинив поширення #HimToo у твітах на захист чоловіків, які страждають від неправдивих звинувачень.
Cheetahs (#MeeToo, #DNC) vs Gazelle (#JudgeKavanaugh and every male survivor of false allegations) #HimToo https://t.co/ESx2UVGwdx
— RwandanMGTOW (@RwandanMgtow) October 2, 2018
Чому #HimToo небезпечний для самих чоловіків
Незважачи на поширення риторики про фальшиві звинувачення, дослідження показують, що відсоток фейкових повідомлень про зґвалтування насправді дуже малий від – 2 до 8%.
З іншого боку, дані Центру контролю захворювань підтверджують, що один з шести чоловіків хоча б раз у житті переживав сексуальне насилля, пов’язане з фізичним контрактом. А опитування Stop Street Harassment показало, що 81% жінок і 43% чоловіків переживали харасмент хоча б раз у житті.
Хештег #HimToo використувавали також у контексті підтримки чоловіків, які самі постраждали від сексуальних домагань.
Shoutout to the male survivors who actually need a #HimToo hashtag and have been the victims of abuse, sexual assault, and rape.
We see you.
You are NOT invisible.#MeToo— Kaz Weida (@kazweida) October 9, 2018
«Насправді хештег #HimToo потрібен чоловікам, які стали жертвами насильства, сексуальних домагань і зґвалтувань. Ми бачимо вас. Ви не невидимі #MeToo».
The real #HimToo is that men are more likely to be sexually assaulted than falsely accused.
— amanda wallwin, a ghost (@amandawallwin) October 9, 2018
«Справжній #HimToo про те, що чоловіки також страждають від сексуальних домагань, а не від фальшивих звинувачень».
#HimToo як ідея про те, що жінки навмисно звинувачують чоловіків у зґвалтуванні, насправді шкодить самим чоловікам. Про це в коментарі Vox пояснює Сет Стюарт, директор з комунікацій в організації 1in6, що підтримує чоловіків, які постраждали від сексуального насильства. За його словами, такий контекст #HimToo відвертає увагу від проблем чоловіків, які стали жертвами насилля.
«Це піддає сумніву історії постраждалих як чоловіків так і жінок, та змушує їх мовчати. А гендерне розділення в питаннях зґвалтування призводить до того, що жертви насильства серед чоловіків стають зовсім невидимими».