Меню & пошук

10 лауреатів Пулітцерівської премії-2018 про яких вам треба знати

10 лауреатів Пулітцерівської премії-2018 про яких вам треба знати

[ads-pc-2]

В Колумбійському університеті оголосили переможців Пулітцерівської премії – однієї з найпрестижніших нагород в області журналістики, літератури, музики та театру. Inspired знайомить вас із 10 цьогорічними переможцями і розповідає чому вам треба знайти кожного з них.

 

The New York Times та The New Yorker

Номінація: За служіння суспільству

Заява журі: «За вибухову журналістику ударної сили, яка викрила впливових і заможних сексуальних злочинців, включно із найвпливовішим голлівудським продюсером, що допомогло притягнути його до відповідальності за давно приховувані заяви щодо примусу, жорстокості та спроб змусити жертв мовчати; і спровокувати глобальні роздуми щодо сексуального насильства над жінками».

Робота переможця: Розслідування The New York Times та New Yorker розкрило багаторічну практику домагань з боку відомого продюсера Гарві Вайнштейна. У харасменті його звинувачують Азія Ардженто, Роуз Макгоун, Сальма Хаєк, Лупіта Нйонго, та багато інших акторок. Сам продюсер заявив, що всі сексуальні контатки були за взаємною згодою. Розслідування журналістів дали поштовх масштабній кампанії #MeToo, що підняла питання сексуальних домагань у багатьох індустріях.

Найвідоміші лауреати в цій номінації: The Washington Post за розслідування Вотергейтського скандалу (1973), The New York Times за серію публікацій щодо наслідків теракту 11 вересня (2002), The Boston Globe за розслідування випадків сексуального насильства з боку священників над дітьми (2003), The Washington Post і The Guardian за висвітлення всесвітньої програми електронного спостереження Агентства національної безпеки США та витоку від інформатора Ендварда Сноудена (2014).

 

The Press Democrat

Номінація: висвітлення сенсаційної новини

Заява журі: «за зрозуміле та наполегливе висвітленя спустошливих лісових пожеж у місті Санта-Роза та в округу Сонома, при вмілому використанні безлічі інструментів, включаючи платформи для фото-, відео- і соціальних мереж, щоб забезпечити читачам ясність в режимі реального часу і подальшу глибоку доповідь».

Робота переможця: в жовтні 2017 року видання активно висвітлювало найбільш руйнівні лісові пожежі за всю історію Каліфорнії. Тоді у вогні загинуло 40 місцевих мешканців, згоріло 6190 будинків. Журналісти The Press Democrat ризикували життям, працюючи поруч із місцями пожеж, і при цьому допомагали із евакуацією своїм рідним та близьким.

Найвідоміші лауреати в цій номінації: The Los Angeles Times за висвітлення заворушень в афро-американських кварталах Лос-Анджелеса (1993), The Denver Post за висвітлення стрілянини в середній школі Колумбайн (2000), The Times-Picayune за висвітлення урагану Катріна (2006), The Boston Globe за висвітлення вибухів на Бостонському марафоні (2014).

 

The Cincinnati Enquirer

Номінація: висвітлення місцевих новин

Заява журі: «За захоплюючу і проникливу розповідь та відео про сім днів масштабної героїнової епідемії в Цинциннаті, що показала як смертельна залежність руйнує родини та громади».

Робота переможця: Понад 60 журналістів, відеографів та фотографів видання Cincinnati Enquirer у вересні 2017 року працювали над тижневою хронікою життя наркозалежних містян. Матеріал розповідає про боротьбу із героїновою залежністю, роботу поліції та судів, а також про родини тих, хто помер від передозування.

Найвідоміші лауреати в цій номінації:  Detroit Free Press за розслідування корупційних зв’язків мера Детройта (2009), Salt Lake Tribune за розслідування замовчування керівництвом університету Брігама Янга випадків згвалтувань у студмістечку (2017).

 

The New York Times та The Washington Post

Номінація: Висвітлення теми державного значення

Заява журі: «За невтомне висвітлення в суспільних інтересах, засноване на свідченнях власних глибоких джерел, яке різко поглибило розуміння нації про втручання Росії в президентські вибори 2016 року та  російські зв’язки з кампанією Трампа, його командою та можливою адміністрацією».

Робота переможця: The New York Times та The Washington Post починаючи з вересня 2017 року розпочали серію публікацій про ймовірний зв’язок команди президента США Дональда Трампа із Кремлем. Саме цим виданням стало відомо про масове створення фейкових акаунтів у Facebook російськими ботами, що розповсюджували дезінформацію про суперницю Трампа Гілларі Клінтон. Крім того, The New York Times та The Washington Post повідомили, що Трамп попросив тодішнього очільника ФБР Джеймса Комі припинити розслідування щодо радника із національної безпеки Майкла Флінна, якого підозрювали у переговорах із російською стороною під час президентської кампанії.

Найвідоміші лауреати в цій номінації: Гайнс Джонсон з Washington Evening Star за висвітлення маршів у Сельмі за право афроамериканців голосувати на виборах (1966), Boston Globe за репортажі щодо гонки ядерних озброєнь (1983), Девід Вуд з The Huffington Post за репортажі про скалічених американських військових, що повернулися з Афганістану та Іраку (2012).

Клер Болдвін, Ендрю Р.С. Маршал та Мануель Могато з Reuters

Номінація: міжнародний репортаж

Заява журі: «За завзяте викриття жорстокої кампанії вбивств, яка ховалася за боротьбою президента Філіппін Родріго Дутерте з обігом наркотиків в країні».

Робота переможця: Репортери Клер Болдвін, Ендрю Р.С. Маршал та Мануель Могато зробили серію репортажів про жорстокі вбивства поліцією підозрюваних у вживанні чи розповсюдженні наркотиків в різних містах Філіппін. Ці справи ніколи не розслідували, поліція стверджувала, що стріляє «для самозахисту» і в рамках так званої «Операції з боротьби із наркотиками». Її ініціював діючий президент Дутерте, який визнав, що коли обіймав посаду мера міста Давао, «особисто вбивав злочинців».

Найвідоміші лауреати в цій номінації: Волтер Ліппманн з New York Herald Tribune Syndicate за інтерв’ю з першим секретарем ЦК КПРС Микитою Хрущовим (1962), Пітер Арнетт з Associated Press за висвітлення війни у В’єтнамі (1966), Томас Фрідман та Лорен Дженкінс з New York Times та Washington Post за репортаж про вторгнення ізраїльських військових в Бейрут (1982), Марк Фріц з Associated Press за висвітлення геноциду в Руанді (1995).

 

Рейчел Каадзі Ґанса, фрілансер, для GQ

Номінація: Нарис

Заява журі: «За незабутній портрет вбивці Ділана Руфа, який є унікальним і потужним поєднанням репортажу від першої особи та аналізу історичних і культурних сил, що стоять за вбивством дев’яти осіб в африканській методистській єпископальній церкві Емануель в Чарлстоні, Сан-Франциско».

Робота переможця: Есеїстка Рейчел Каадзі Ґанса провела три місяці в Чарлстоні, де судили Ділана Руфа, підлітка, що розстріляв дев’ятьох афроамериканців у церкві. Вона провела інтерв’ю з його батьками, друзями  та вчителями, щоб зрозуміти як сформувався його світогляд. Через історію однієї людини, Ґанса розкрила проблему зростання популярності білих націоналістів і застосування ними насильства щодо афроамериканців.

Найвідоміші лауреати в цій номінації: Еліс Штейнбах з The Baltimore Sun за  розповідь про світ сліпого хлопчика «A Boy of Unusual Vision» (1985), Джин Вайнгартен  з The Washington Post за хроніки скрипаля світового класу, який задля експерименту грав у метро (2008).

 

Раян Келлі з The Daily Progress

Номінація: Висвітлення сенсаційної новини у фотографії

Заява журі: «За приголомшливе зображення, яке відображає реакцію та зосередження фотографа задля зйомки моменту автомобільної атаки під час акції протесту в Шарлотсвіллі, штат Вашингтон».

Робота переможця: в рамках останнього редакційного завдання для The Daily Progress фотограф Раян Келлі вирушив знімати марш прихильників переваги білої раси у Шарлотсвіллі. В той день один з учасників маршу в’їхав на своєму авто в натовп активістів, що виступали проти білого расизму. Загинула одна людина, ще кілька були серйозно травмовані.

Найвідоміші лауреати в цій номінації: Едвард Т. Адамс з Associated Press за фото «Страта у Сайгоні» (1969), Білл Фоулі з Associated Press за фото після різанини у таборі для біженців Сабра в Бейруті (1983), Тайлер Хікс The New York Times за фото теракту в торговельному центрі Найробі (2014).

Фоторепортери Reuters

Номінація: Художня фотографія

Заява журі: «За шокуючі фотографії, що показали світу насильство, якого зазнають біженці Рохінджа, тікаючи з М’янми».

Робота переможця: фотографи агенції Reuters документували кризу мусульманської меншини Рохінджа, які зазнають утисків та переслідувань з боку влади М’янми, що не визнає їх громадянами країни та відмовляється видавати паспорти. Щоб уникнути важкої ситуації, рохінджа намагаються незаконно виїхати в країни Південно-Східної Азії, але по дорозі гинуть, травмуються чи потрапляють в рабство.

Найвідоміші лауреати в цій номінації: Кевін Картера з The New York Times за фото суданської дівчинки, вмираючої від голоду (1994), Олександр Земляніченко з Associated Press, за фото президент Росії Бориса Єльцина, танцюючого на рок-концерті (1997), The New York Times за зображення повсякденного життя пакистанців та афганців в умовах війни (2002).

 

Ендрю Шон Ґрір за роман «Лесс»

Номінація: за художню книгу

Заява журі: «Насичена книга, музична у своїй прозі, що розширює свою структуру і діапазон, про старіння та сутність любові».

Робота переможця: Ендрю Шон Ґрір написав напівавтобіографічну комедійну розповідь про письменника, який переживає кризу середнього віку і вирушає в подорож світом, щоб уникнути відвідин весілля свого колишнього бойфренда.

Найвідоміші лауреати в цій номінації: Ернест Гемінґвей за повість «Старий і море» (1953), Гарпер Лі за роман «Вбити пересмішника» (1961), Енні Пру за роман «Корабельні новини» (1994), Кормак Маккарті за роман «Дорога» (2007).

DAMN., by Kendrick Lamar

Номінація: музика

Заява журі: «Віртуозна колекція пісень, об’єднаних місцевою автентичністю та ритмічною динамікою, які є хвилюючою замальовкою складнощів сучасного афроамериканского життя».

Робота переможця: Альбом DAMN. у 2017 році був номінований на безліч музичний нагород, він переміг у номінаціях «Кращий альбом року» на BET Hip Hop Awards, «Кращий реп\хіп-хоп альбом року» на American Music Awards, та «Кращий реп альбом року» на Grammy. 30-річний Кендрік Ламар став першим не джазовим і не класичним виконавцем, що отримав Пулітцерівську премію.

Найвідоміші лауреати в цій номінації: Джордж Крам за сюїту Echoes of Time and the River (1968), Вінтон Марсаліс за ораторію Blood on the Fields (1997), Ду Юнь за оперу Angel’s Bone (2017).

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: