Меню & пошук

Зі сторінок в кіно: 7 екранізацій неординарних книжок

Зі сторінок в кіно: 7 екранізацій неординарних книжок

Стрічки, які варті уваги так само, як і їхні першоджерела


[ads-pc-2]

Неординарних, а часом дивних книжок, зовсім немало. Це не тільки фантастика, а й антиутопія, постапокаліпсис, потік свідомості та багато іншого. Часом здається, що їх беруться екранізовувати або генії, або безумці. Разом з Yakaboo напередодні Літературного Кураж Базару ми підготували підбірку фільмів, які стали екранізаціями найбільш фантасмагоричних книг.


Механічний апельсин (1971)

«Механічний апельсин» Ентоні Берджеса вважається одним з найкращих науково-фантастичних романів усіх часів. Книга про людську жорстокість, свободу вибору та й у цілому про те, як своє життя проживати не треба. Фільм Стенлі Кубрика не тільки не поступається першоджерелу, а навіть розширює межі сприйняття тексту. Фільм був 4 рази номінований на премію «Оскар» і встиг стати класикою світового кінематографу. 


Піна Днів (2013)

Якщо ви ніколи не читали Бориса Віана, то варто це зробити. Його твори наповнені неповторним шармом, а фантасмагоричні гіперболи збивають з пантелику.  Роман «Піна днів» розповідає незвичну історію кохання: від зародження почуттів до трагічного кінця. Надзвичайно складно показати світ, який створив Віан. Проте режисер Мішель Гондрі спромігся зробити його не абсурдним, глибоко символічним.


Скотт Пілігрим проти світу (2010)

Екранізація серії коміксів Браяна Лі О’Меллі – це чудернацький гумор, дивні герої, цікавий сюжет. Режисер Едгар Райт створив своєрідний «коміксний» фільм. Головний герой для того, щоб зустрічатися з дівчиною всіх своїх мрій має «перемогти» сімох її колишніх хлопців. Дещо тривіальний сюжет про боротьбу за кохання, проте з небанальним втіленням.


На голці (1996)

Це фільм, який став символом епохи 90-их. Знятий він за мотивами книги «Трейнспоттінг» Ірвіна Уелша. Вона є частково автобіографічною: юність майбутній письменник провів серед наркоманів, але потім знайшов у собі сили зіскочити з голки і став єдиним зі своєї компанії, хто вижив під час епідемії СНІДу. Такий досвід дав змогу написати йому правдивий роман про наркоманів, наскрізь просякнутий чорним гумором. Екранізація від режисера Денні Бойла була номінована на «Оскар».

 


Улісс (1967)

Друзі-філологи вам скажуть: «Улісса» Джеймса Джойса неможливо екранізувати, його й прочитати складно. Але така екранізація існує. Далекого 1967 року режисер Джозеф Стрік презентував загалу фільм, який отримав номінацію на «Оскар» за кращий адаптований сценарій. Сюжет його повністю відповідає книжці. Коротко – це один день з життя Леопольда Блума. Книжка на 1000 сторінок перетворилась на фільм у 2 години. Це варте перегляду!

 


1984 (1984) 

Джордж Орвелл написав найвідомішу в світі антиутопію 1948 року. Роман сколихнув громадськість і в багатьох країнах його заборонили. «Big brother is watching you»: держава тотального контролю і постійної війни. Таким бачив світ Джордж Орвелл 1984 року. На щастя, таким жорстоким світ не став, але в тому році з’явилась екранізація Майкла Редфорда, де дуже точно передані настрої книги.

 


Дике Поле (2018)

Усі фанати Сергія Жадана давно чекають екранізації його роману «Ворошиловград». І вже у листопаді його можна буде переглянути в кінотеатрах України. Молодий хлопець Герман приїжджає на Донбас, у місто свого дитинства та юності, де має захистити сімейний бізнес – маленьку бензоколонку. Отут і починаються пригоди.  Режисер стрічки Ярослав Лодигін радить відмежуватися від книги і сприймати фільм як окремий твір.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: