Меню & пошук

У Нью-Йорку хочуть заборонити скляні хмарочоси

У Нью-Йорку хочуть заборонити скляні хмарочоси

Вони більше за автомобілі забруднюють довкілля


[ads-pc-2]

Міський голова Нью-Йорка Білл де Блазіо планує заборонити будівництво скляних і сталевих хмарочосів. Причина такого рішення – спроба вплинути на кліматичні зміни та скоротити викиди в атмосферу парникових газів, пише Dezeen.

«Ми плануємо на законодавчому рівні заборонити зведення будинків зі скла та сталі, які більше за автомобілі впливають на глобальне потепління. Хмарочоси потребують значної кількості енергії та матеріалів лише на етапі запуску та регулярно забруднюють довкілля в процесі експлуатації. Таким будівлям більше не місце на нашій планеті та в нашому місті», – заявив очільник Нью-Йорка.

Ініціатива стала частиною стратегії міста OneNYC 2050. Її реалізація обійдеться в 14 мільярдів доларів.

Крім того, вже наявні хмачороси пропонується модернізувати, застосувавши до них стандарти енергетичної ефективності. Це може скоротити шкідливі викиди в атмосферу на 40% до 2030 року та на 80% до 2050 року, вважає міський голова. Згідно із запропонованим документом, власникам будівель необхідно модернізувати системи до 2024 року. Інакше доведеться сплачувати штраф розміром до мільйона доларів на рік.

Тим забудовникам, які все ж захочуть зводити скляні хмарочоси, доведеться здійснити низку нововведень, аби будівлі були енергоефективними та не забруднювали довкілля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: