Меню & пошук

Уперше в світі до Арктики пливе круїзний корабель на батареї

Уперше в світі до Арктики пливе круїзний корабель на батареї

Завдяки їй викиди СО2 транспортного засобу зменшаться на 20%


[ads-pc-2]

З Норвегії до Південного полюса вирушив перший у світі круїзний лайнер, рух якого частково забезпечує електрична батарея. Вона накопичує надлишкову енергію, що виділяється від двигунів. Автономно на одній батареї лайнер може працювати від 45 до 60 хвилин, пише Reuters.

Корабель Roald Amundsen (названий на честь норвезького дослідника, що відвідав Південний полюс 1911-го) вміщує до 500 пасажирів на борту. Гібридний лайнер призначений для плавання в суворих кліматичних водах. Цього тижня дістанеться Аляски, після чого дійде до Арктики.

У компанії Hurtigruten, що займається обслуговуванням корабля, стверджують: застосування батареї зменшить викиди вуглекислого газу лайнера на 20%.

«Ця проривна технологія полягає у відсутності додаткових зарядних станцій для батарей. Річ у тім, що сьогодні кораблі якщо й плавають на батареях, то на дуже невеликі відстані, бо потребують підзарядки. Однак наша батарея акумулює енергію безпосередньо з двигуна і повертає її назад, коли це необхідно», – пояснює Даніель Скелдам, виконавчий директор Hurtigruten.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: