Меню & пошук

10-годинний робочий день втричі збільшує ризик інсульту

10-годинний робочий день втричі збільшує ризик інсульту

Хронічне перепрацювання підвищує шанси інсульту до 45%


[ads-pc-2]

Науковці Національного інституту охорони здоров’я та медичних досліджень Франції виявили: перепрацювання підвищують ризик інсульту. Навіть один 10-годинний робочий день на тиждень збільшує ймовірність бути враженим крововиливом, пише Independent.

Масштабне дослідження тривало з 2012 року. У регулярних опитуваннях щодо способу життя та здоров’я взяло участь понад 143 тисяч осіб віком від 18 до 69 років.

Науковці вивчали вплив робочої сфери на серцево-судинне здоров’я. Було встановлено, що в осіб, які працювали по 10 годин або більше протягом щонайменше 50 днів на рік, ризик інсульту підвищувався на 29%. Ті, хто хронічно перепрацьовував протягом 10 років або більше, мали ще вищі показники ризику крововиливу – до 45%.

Крім того, дослідження виявило, що додатковий ризик інсульту був найбільш виражений у молодших робітників віком до 50 років.

«Як клініцист, я раджу своїм пацієнтам працювати ефективніше та краще планувати свій день і робочий графік», – сказав провідний автор дослідження, професор Алексіс Дескат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: