Меню & пошук

На Марсі вперше зафіксували землетрус

На Марсі вперше зафіксували землетрус

Науковці шукають причини сейсмічної активності


[ads-pc-2]

Сейсмограф SEIS уперше за історію спостережень на Марсі зафіксував землетрус. Слабкий сейсмічний сигнал пристрій виявив і зафіксував 6 квітня 2019-го, йдеться у звіті NASA.

Поштовхи йшли зсередини планети. Тоді як попередні катаклізми були спричинені сильним вітром або іншими зовнішніми факторами.

«Ми довго опрацьовували фоновий шум, але ця подія офіційно підтверджує: у науці з’явиться новий напрям – марсіанська сейсмологія!» – заявив головний дослідник проекту Брюс Банерд.

Це не перший сейсмічний сигнал, виявлений спеціальними пристроями. Дещо слабшу активність сейсмографи зафіксували 14 березня цього року. Інші активності також були відмічені 10 та 11 квітня. Однак сигнали були неоднозначними за походженням. Тому науковці продовжуватимуть детальніше вивчати ці події, щоб спробувати визначити їхню причину.

Платформа для дослідження Марсу InSight приземлилася на поверхні планети 19 грудня 2018 року. У NASA сподіваються: дані, отримані нею, дозволять вченим детальніше дослідити Марс. Вивчаючи внутрішній простір планети, науковці намагаються дізнатися, як утворилися інші об’єкти, зокрема Земля та Місяць.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: