Меню & пошук

Естонія запровадила «електронне громадянство» для іноземців

Естонія запровадила «електронне громадянство» для іноземців

[ads-pc-2]

Estonian_flag_(1)

Естонія стала першою в світі країною, яка запроваджує «електронне громадянство» – можливість проводити фінансові операції та діяльність, не перебуваючи при цьому в країні фізично.

Парламент Естонії ухвалив у вівторок відповідне рішення 80-ма голосами з 101-го. Інновація почне діяти уже з кінця цього року: всього за 50 євро іноземці зможуть зареєструватися та отримати digital ID, який надасть їм право реєструвати компанії, працювати з документацією та фінансами онлайн за допомогою електронного підпису. Очікується, що до 2020 року такою можливістю скористається щонайменше 5000 іноземців.

В Естонії сподіваються, що ця законодавча інновація посилить імідж країни як лідера у галузі ІТ-систем та державного менеджменту. Втім, навіть до прийняття цього закону прибалтійська країна утримувала це звання: кожен громадянин Естонії віком від 15 років отримує спеціальний ID, який дає доступ до всіх потрібних опцій – медичного страхування, банківських послуг, а також голосування на виборах онлайн.

За даними статистики, минулого року 95% податкових декларацій в Естонії були надіслані саме через інтернет, а 85% громадян користувались онлайн-банкінгом. Населення країни – всього 1,2 мільйони осіб, тому впровадження нових технологій не було складним.

«Електронне громадянство» для іноземців не означає набуття громадянства Естонії, але дозволяє створювати бізнес в цій країні. Саме тому інціатори законопроекту очікують збільшення іноземних інвестицій та міжкордонної співпраці в рамках Євросоюзу.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: