Сексизм чи справедливе покарання: дебати щодо поведінки Серени Вільямс
Сексизм чи справедливе покарання: дебати щодо поведінки Серени Вільямс
Серена Вільямс була оштрафована за поведінку в фіналі US Open. Вона стверджує, що це сексизм.
[ads-pc-2]
Що сталося?
Серена Вільямс програла Наомі Осаці у фіналі Відкритого чемпіонату США з тенісу (US Open), але отримала більше уваги, ніж переможниця. Упродовж другого сету тенісистка декілька разів зривалася, через що була оштрафована суддею матчу Карлосом Рамосом.
Спершу Серена, на думку судді, отримала пораду від свого тренера під час матчу, той нібито знаками з трибуни показував щось своїй підопічній (це заборонено правилами). Через це суддя виписав їй попередження. Серена заперечувала, що їй підказували. Трохи пізніше вона розбила ракетку об корт − це друге попередження і штраф в один розіграш. Після цього американка накричала на суддю та вимагала вибачень − у відповідь вона отримала третє попередження та штраф в один гейм.
Стадіон гудів та освистував суддю та переможницю, сама Серена, як і її суперниця не стримували сльози. Вільямс попри все закликала публіку підтримати Осаку, вказавши, що невдоволена лише суддею. Самого Рамоса після завершення матчу під охороною вивели з корту.
Що такого зробила Серена?
Спілкування з тренером під час матчу заборонено правилами US Open. Суддя Карлос Рамос побачив, як Вільямс підказують і оштрафував її за це. Серена не погодилася − вона до останнього заперечувала будь-який факт підказок.
Після гри тренер Серени Вільямс визнав, що давав їй підказки.
Коли Рамос оштрафував Серену на один розіграш, американка у перерві між геймами наговорила гнівну тирада в його бік:
«Ти − брехун. Ти винен мені вибачення. Ти ніколи більше не будеш на одному корті зі мною, допоки ти живий. Ти − брехун. Скажи це, скажи: «Я вибачаюся». Ти вкрай у мене розіграш. Ти − грабіжник».
За ці слова іспанський суддя оштрафував Серену на один гейм. Вона викликала організаторів турніру, які говорили як з нею, так і з суддею. Вільямс акцентувала увагу на тому, що це несправедливо і що чоловіки інколи роблять гірші вчинки, але їх не штрафують.
Утім, рішення не було змінене. Серену оштрафували на гейм, вона програла матч.
Чи робила щось подібне раніше Серена?
У півфіналі US Open вона сказала лінійному судді, що вб’є його. За це Серену моментально дискваліфікували. Тоді вона, до речі, теж не погоджувалася і заперечувала, що казала щось подібне.
Чи це сексизм?
«Я бачила, як чоловіки називали суддів різними словами. Я назвала його просто «грабіжником» і оштрафувати мене на гейм за таке — сексизм з боку судді. Він би ніколи не забрав гейм у чоловіка за подібні слова», — заявила Серена на післяматчевій прес-конференції.
Федерація жіночого тенісу підтримала Серену, засудивши дії судді. «Ставлення суддів до усіх гравців повинно бути однаковим. Ми не віримо, що так було в фіналі жіночого турніру».
— WTA (@WTA) September 10, 2018
Як і декілька інших тенісних зірок минулого і сьогодення.
If it was men’s match, this wouldn’t happen like this.
It just wouldn’t— victoria azarenka (@vika7) September 8, 2018
Emotional first take by me. common sense should’ve prevailed in my opinion. He’s within his power to make that call. I’ve seen an umpire borderline coach a player up,and another dock a game for being called a thief in same tourney. There needs to be some continuity in the future https://t.co/T5oI1M0Cu7
— andyroddick (@andyroddick) September 8, 2018
(2/2) When a woman is emotional, she’s “hysterical” and she’s penalized for it. When a man does the same, he’s “outspoken” & and there are no repercussions. Thank you, @serenawilliams, for calling out this double standard. More voices are needed to do the same.
— Billie Jean King (@BillieJeanKing) September 9, 2018
Але не всі тенісні фанати погодилися з діями Вільямс: дехто вбачав у її поведінці банальне невміння програвати та намагання звинуватити когось у своїй поганій грі.
— Chino Moreno (@BSH_CM) September 9, 2018
*le Serena Williams pic.twitter.com/rkri4qCJUT
— Troll Tennis (@TrollTennis) September 11, 2018
А от Міжнародна федерація тенісу підтримала суддю, назвавши його дії «професійними». Серену також було оштрафовано на 17 тисяч доларів за образу Карлоса Рамоса.
Чи справді чоловіків не штрафують за подібні вчинки?
Усе залежить від судді. Як правило, більшість арбітрів уникає прямих конфліктів з гравцями, особливо топ-рівня, неважливо, чи це чоловіки, чи жінки.
Щоправда, Карлос Рамос не належить до цих суддів. На Олімпіаді-2016 в Ріо він виписав попередження Енді Маррею (тоді входив в топ-3 чоловічого рейтингу) за його слова про «тупе суддівство». А на Ролан Гаррос-2017, наприклад, двічі штрафував Новака Джоковича (теж в топ-3 світового рейтингу): спершу за затримку часу, потім за лайку сербською мовою.
Очевидно, не всі судять так, як Карлос Рамос. Через це й можна говорити про «подвійні стандарти» та упереджене ставлення, оскільки інколи на дії тенісних зірок справді закривають очі.