Меню & пошук

Disney+ обмежив доступ до «Пітера Пена» і «Дамбо» дітям до 7 років через расові стереотипи

Disney+ обмежив доступ до «Пітера Пена» і «Дамбо» дітям до 7 років через расові стереотипи

Також Disney+ додав інформаційне попередження про негативні стереотипи перед цими мультфільмами.


[ads-pc-2]

Стрімінгова платформа Disney+ обмежив дітям молодше семи років доступ до деяких своїх мультфільмів, в яких відображені расові стереотипи, пише Daily Mail. До таких стрічок віднесли: «Пітер Пен», «Дамбо», «Коти-аристократи», «Швейцарська сім’я Робінзонів». Ці мультфільми діти зможуть дивитися лише за згодою батьків.

Наприклад, у «Пітері Пені» є плем’я корінних народів, яких називають «червоношкірими». У  «Коти-аристократи» є персонаж кота Шун Гон, чиї розкосі очі і випуклі зуби описуються як карикатура на жителів Східної Азії. «Швейцарська сім’я Робінзонів» піддавалася критиці за жовте і коричневе обличчя піратів. А «Дамбо» — за висміювання афроамериканських працівників на південних плантаціях.

У жовтні минулого року Disney+ додав інформаційне попередження про негативні стереотипи перед деякими з класичних мультфільмів. Після цього передплатники платформи почали бачити дисклеймери: «Ця програма містить негативне зображення і/або погане поводження з людьми або культурами. Ці стереотипи були помилковими тоді й невірні зараз».

Нове рішення прибрати мультфільми з дитячих акаунтів прийняла група зовнішніх експертів, які були залучені для оцінки того, «чи представляє контент глобальну аудиторію».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: