Меню & пошук

Гаська Шиян уперше в Україні отримала Літпремію ЄС

Гаська Шиян уперше в Україні отримала Літпремію ЄС

За роман «За спиною» про війну на Донбасі


[ads-pc-2]

Українська письменниця Гаська (Галина) Шиян стала першою з вітчизняних митців, хто отримав Літературну премію Європейського Союзу. Лауреатів оголосили 22 травня в Брюсселі, йдеться на сторінці PEN Ukraine.

Нагороду Шиян здобула за роман «За спиною» про війну на Донбасі.  Книга вийшла весною цього року у видавництві «Фабула».

За сюжетом, хлопець 27-річної Марти отримує повістку та вирішує їхати воювати. Це руйнує звичний стан речей і їхнє сприйняття. Урешті, змінюється й сама дівчина. Роман порушує багато питань про відчуття безпеки в сучасному світі, стереотипи, військових, патріотизм і сексуальність.

«Галина Шиян переводить цю війну з рубрики «десь там на дикому Сході» у тривожну «тут, у нашій спільній Європі». Бо ця війна – справді тут, на нашому континенті, і вона в той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців», – заявили у своєму висновку члени українського журі літ премії.

Спонсор літературної премії – Єврокомісія, що виділяє кошти в межах програми «Креативна Європа». Лауреати отримують грошовий приз у розмірі 5 тисяч євро. Крім того, «Креативна Європа» надає підтримку авторам щодо перекладу та міжнародної реклами їхніх видань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: