Меню & пошук

Як створити ідеальний текст: 10 книг, що вчать добре писати

Як створити ідеальний текст: 10 книг, що вчать добре писати

[ads-pc-2]

ideal

Всесвітньо відомий рекламіст і копірайтер Девід Огілві був впевнений, що навички письма треба безперервно вдосконалювати. Цей принцип стосується як майстрів письма, так і новачків. В сьогоднішньому матеріалі від Юлі Бортнік – підбірка 10 книг, які знаходяться в списку must-read для рекламістів, маркетологів, письменників, контент-редакторів та людей творчих професій.

Вільям Зінсер «Як писати добре. Класичний посібник з написання нехудожніх текстів»

9cb5bd55.fit343xNone.Screen_shot_2013-05-28_at_1.29.07_PM

Хтось сказав, що «писати – значить думати на папері». І той, хто вміє ясно мислити, може легко передати думки у тексті. Вільям Зінсер демонструє цю позицію на практиці.

Книгу можна вважати настільною. Її неможливо просто прочитати і відкласти. Такі книги потрібно зачитувати до дірок, щоразу підкреслювати нове важливе і зосереджуватися на порадах і принципах. Вона допомагає систематизувати все, що ми раніше читали або слухали про правила хорошого тексту.

Книга підійде всім, чия робота – писати тексти, вигадувати сюжети або сценарії, або тим, хто вчиться правильно викладати думки на папері.

 

Михайло Веллер «Технологія оповідання»

tehnologiya-rasskaza-24368

Книгу Веллера можна спокійно називати посібником про основні принципи і тонкощі написання оповідання. Книга розділена на розділи, кожен з яких присвячений окремій частині тексту: відбір матеріалу, зачин, стиль, деталь.

«Іноді перша фраза просто хороша сама по собі і довго живе в пам’яті письменника незатребуваною: її нема до чого пристосувати».

Читайте книгу, навіть якщо ви не плануєте найближчим часом написати роман. Можливо після прочитання така ідея у вас з’явиться.

 

Мередіт Маран «Навіщо ми пишемо»

pochemu_my_pishem-big

Автор книги Мередіт Маран зібрала історії 20-ти сучасних успішних письменників. Кожен з них розповідає про пошук натхнення, секрети письменницької майстерності і дає цінні поради. Одні історії веселі, інші трохи сумні. І завдяки таким одкровенням книгу легко читати.

 

Енн Ламотт «Птах за птахом»

2909-800x800

Книга написана досить успішним автором, практиком, людиною, яка пройшла всі етапи становлення письменником. Енн Ламотт пише в основному нон-фікшн книги, а також веде майстер-класи з письменницької майстерності. У своїх книгах і в цій безпосередньо вона розповідає про свою кар’єру, сім’ю, депресії і творчість.

«Птах за птахом» – це не посібник, і не книга із серії «10 правил правильного тексту». Це скоріше роман, в якому автор говорить з читачем, розповідаючи про найвідвертіші речі і людей. Енн Ламотт говорить про те, як це – бути письменником, як уникнути помилок і легко пережити «творчий застій». Звичайно, в книзі є і цінні поради, які проглядаються через призму історій з її життя.

«Єдиний спосіб почати писати – це накидати слабку, ні на що не придатну першу чернетку».

 

Люсія Капаччіоне «Сила іншої руки»

1000261064

Ця книга незвичайна, оскільки розповідає про письмо в контексті нейрофізіології. Люсія Капаччіоне пропонує абсолютно нетрадиційний спосіб розвинути творче мислення під час написання тексту – почати писати «допоміжною» рукою (наприклад, лівою, якщо ви зазвичай пишете правою) і таким чином активувати праву півкулю мозку.

 

Сергій Бернадський «Продаючі тексти»

prodayuschie_teksty_big

Як правильно писати рекламні та тексти, що продають, на чому робити акценти, яким чином продемонструвати продукт покупцеві – книга дає безліч варіантів відповідей на ці та інші питання.

Сергій Бернадський, який є практиком, підготував ряд прийомів і способів, як написати кращий комерційний текст. Книга корисна в першу чергу маркетологам, рекламістам і власникам бізнесів.

 

Адам Куртц «1 сторінка в день»

stranica_v_den-big1

Мотивуюча книга і одночасно блокнот, в якій кожен може для себе знайти цікаві ідеї на кожен день. Книга буде цікава насамперед творчим особистостям.

Автор пропонує відкласти телефон, взяти олівець і записувати ідеї, плани, поради від руки, тим самим розвиваючи креативне мислення. Кожна сторінка книги-блокнота припускає один день, який може бути розписаний так, як цього захоче власник.

 

Марк Леві «Геніальність за замовлення»

accidental-big

Книга Марка Леві в першу чергу написана для тих, хто щодня шукає ідеї та натхнення. Автор пропонує цікаву і просту техніку – фрірайтинг, яку він використовує протягом багатьох років для вирішення бізнес завдань, генерації ідей та креативних рішень і, власне, написання книги.

До техніки фрірайтингу вдаються ті, хто потрапляє в так званий «творчий застій». Основну ідею книги можна зрозуміти з перших рядків: «Ваш розум може більше, ніж ви думаєте».

Книгу «Геніальність на замовлення» деякі називають «мозковий струсом», оскільки автор крім теоретичний знань, прийомів і рад пропонує виконувати цікаві практичні завдання – власне, писати тексти.

 

Джулія Кемерон «Право писати»

lu6QtBpIDPQ

Джулію Кемерон можна вважати автором-натхненником. Вона вважає, що письменство в будь-якому його вигляді має в першу чергу приносити насолоду і задоволення.

У книзі немає правил орфографії або пунктуації, зате є поради, як завоювати любов читача, знаходити правильні слова і вміти висловлювати почуття і емоції на папері.

 

Сем Харрісон «Продай свою ідею»

2097318232c

«Якщо у вас є ідея, але ви не можете про неї розповісти – вважайте, що ідеї у вас і не було».

Книга написана для тих, хто продає ідеї, але також буде цікава й корисна творчим особистостям, маркетологам і рекламістам. Сем Харрісон зібрав найцінніші поради, принципи та практичні знання про те, як правильно продати свою ідею кому завгодно – другові, керівнику, інвестору.

Автор: Юля Бортнік

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

4 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: