Олександр Краковецький, розробник мобільних додатків – про книги для програмістів
Олександр Краковецький, розробник мобільних додатків – про книги для програмістів
[ads-pc-2]
Дизайнер сайтів та додатків нещодавно в гостях у «Книг» був, тепер настала черга поговорити з розробником мобільних програм (в нас на Inspired явно технічний сезон цієї осені:) ). Адже «технарі» читають багато, і наш сьогоднішній гість це підтвердить:
– Розкажи декілька слів про те, чим ти займаєшся, які проекти зараз ведеш.
– Привіт! Мене звуть Олександр Краковецький, я – керівник компанії DevRain Solutions, ми займаємось розробкою програмного забезпечення, зокрема спеціалізуємось на розробці Windows Phone і Windows 8 мобільних застосунків. Також розвиваю клуб мобільних розробників та стартапів під назвою AppClub { build, monetize }, полюбляю виступати на різноманітних ІТ-заходах.
– Розробнику мобільних додатків треба багато читати?
– Розробнику потрібно читати постійно, а мобільному розробнику – тим більше. Мобільні технології та правила гри в індустрії змінюються надзвичайно швидко: десь раз на півроку, – тому потрібно постійно тримати себе в тонусі.
Крім безпосередньо розробки, мобільний розробник повинен хоча б трохи розбиратися в дизайні та юзабіліті, а також моделях поведінки користувачів. Без знання базових речей в цих областях створити по-справжньому хороший продукт буде досить важко.
Розробнику потрібно читати постійно, а мобільному розробнику – тим більше.
– Які книги можеш порадити тим, хто хоче стати розробником мобільних додатків?
– Принцип програмування єдиний для всіх платформ. Тому класичні книги нікуди не поділись: «Джоел про програмування» Джоела Спольскі, «Досконалий код» Стіва Макконела, «Міфічний людино-місяць» Фредеріка Брукса, «Deadline» Тома Демарко.
Перед тим, як розробляти мобільні застосунки, потрібно детально та уважно ознайомитись з гайдлайнами тієї платформи, під яку збираєтесь писати. Гайдлайни – це набір правил та рекомендацій щодо розробки застосунків, які розробляються компанією-вендором мобільних операційних систем. Фактично, досконале знання гайдлайнів – 90% ймовірність, що вашою програмою зможуть нормально користуватися. Для тімлідів я навіть зробив список таких гайдлайнів, який був потім доповнений (див. тут).
Звісно, потрібно читати і спеціалізовану літературу, щось конкретно виділяти не буду: на сайті Apress, O’Reilly, Manning можна знайти велику кількість книг по мобільній розробці на будь-який смак. Ну і обов’язково потрібно почитати щось про візуалізацію даних, мобільні інтерфейси та тестування застосунків.
І постійно потрібно моніторити StackOverflow та читати блоги розробників: на цих ресурсах ви знайдете практичні поради та “best practices”.
– Поза роботою читаєш книги? Назви декілька книг, які найбільше сподобались за минулі рік-півтора. Чи є улюблені автори?
– Відповім з кінця. Улюблені автори є, але вони залишились ще з дитинства: Конан Дойль, Агата Крісті, Джек Лондон, Олександр Дюма, Оноре де Бальзак. Фантастику не сильно люблю, проте Лук’яненко – виключення. Раніше читав близько 40-50 художніх книг в рік, зараз, на жаль, за браком часу, цей показник дуже сильно впав, плюс все змістилось в сторону науково-популярної та бізнес-літератури.
Книги, які сподобались за останні рік-два:
- «іКона. Стів Джобс». Одразу скажу, що Айзексона не дочитав (не так цікаво, як іКона та й український переклад міг бути кращим).
2. «Фізика неможливого» Мітіо Каку – одна з найкращих книг, які я прочитав взагалі.
3. «Психологія неправди. Обдури мене, якщо зможеш» Пола Елкмана після перегляду аналогічного серіалу з Тімом Ротом в головній ролі.
4. «Код Дурова» Миколи Кононова: не те, щоб сильно сподобалась, проте була досить корисною.
Зараз читаю «Психологія переконання» Роберта Чалдіні видавництва «Ман, Іванов, Фербер».
– Як оцінюєш стан вітчизняного книжкового ринку з точки зору споживача-читача? Що подобається / що не подобається?
– Всі книги зазвичай я замовляю через інтернет-магазини. Іноді захожу заради цікавості в книжкові крамниці. Там я бачу велику кількість незнайомих мені «бестселерів»: детективів та фентезі, – та мало перекладів українською мовою. А ще досить високі, як для пересічного українця, ціни. Цікаво, що ціни на книги, де є слово «Apple», «Джобс» вищі за аналогічні книги процентів на 20% :)
Ще люблю гуляти по Петрівці – це єдине місце, що я знаю, де можна знайти унікальні книги за смішною ціною. Наприклад, не так давно на 30 грн. придбав з десяток книг серії «Евріка» видавництва «Молода гвардія» (хто не знає – коротенька довідка). Продавці були досить здивовані, що молоді люди цікавились цією серією.
Журнал «Шо» про сучасну літературу не сподобався. Або я ще не дійшов до вищого стану просвітлення, або вони реально пишуть якусь нісенітницю. А ось NatGeo періодично купую.
Останнім часом майже все нове читаю на планшеті. Думаю, скоро повністю перейду на електронні чорнила, хоча дуже люблю друковані книги :)
– Як зміниться на твою думку книжкова індустрія під впливом мобільних технологій (смартфонів, планшетів)?
– Якщо говорити про масовий ринок, то рано чи пізно всі будуть читати книги в електронному вигляді. Це зручно: в твоєму смартфоні є майже всі світові напрацювання, доступ до яких здійснюється в 2 кліки. Книги будуть купувати в якості сувенірів або для колекцій. Питання лише в тому, коли це станеться.
На деякі видавництва боляче дивитися, як вони закриваються: вони не змогли (або не захотіли) вчасно перебудувати свою політику і піти в онлайн і на мобайл.
Ми теж розробляємо свою систему дистрибуції контенту (новин, книг), тому що досить скоро це стане мейнстрімом навіть у нас.
– І наостанок: твої побажання читачам Inspired
– Побільше читати!
Фото: зі сторінки Олександра в Facebook
2 коментарі