Меню & пошук

7 правил візуалізації даних у презентації

7 правил візуалізації даних у презентації

[ads-pc-2]

Tips-for-Presentation-Design-2

Грамотно виконана візуальна складова здатна допомогти будь-якій презентації швидко та ефективно поділитися ключовою думкою з аудиторією. Варто тільки додати сюди логічне обґрунтування у вигляді достовірних фактів та показників.

Точні цифри викликають довіру, а правильний дизайн допомагає зробити їх більш доступними для сприйняття. Так як же правильно візуалізувати дані?

Обирайте правильний тип візуалізації

Tips-for-Presentation-Design-1-1

Ніщо так не впливає на думку про презентацію, як погано оформлені дані. Орієнтуйтеся на найкращі приклади візуалізації, щоб переконатися у тому, що обраний формат не спотворює інформацію і не ускладнює її сприйняття.

Не переневантажуйте аудиторію інформацією

Tips-for-Presentation-Design-2

Статистичні дані роблять презентацію більш переконливою, але перенасищення інформацією може ввести в оману читача (глядача) і цілком зруйнувати увесь інтерес. Краще не використовувати більше 1-2 повідомлень на одному слайді. Позбавтеся будь-якої зайвої інформації і переконайтеся у тому, що візуалізовані дані несуть виключно користь.

Прикріпіть до повідомлення зображення

Tips-for-Presentation-Design-3

Дані і дизайн повинні тісно співпрацювати задля досягнення успіху. Грамотно виконані візуальні елементи сприяють емоційному відгуку. Підкріпіть сухі цифри цікавими, але тематичними зображеннями, щоб аудиторія відчула ваше послання. Ось тут, наприклад, фото потрісканої від посухи землі вдало підкреслює сенс повідомлення.

Зробіть так, щоб дані можна було легко порівняти

Tips-for-Presentation-Design-4

Демонструючи взаємозв’язок та співвідношення між різними даними, ви робите їх набагато ціннішими. Мета візуалізації – надати зорові образи для наочного порівняння двох та більше показників. Постарайтеся зробити так, щоб таке порівняння було максимально зручним.

Дизайн не повинен спотворювати інформацію

Tips-for-Presentation-Design-5

Будьте обережними з формами візуалізації, здатними оптично обдурити глядача (наприклад, 3D графіки і неправильні геометричні форми). Увага повинна бути направленою на вміст, а дизайн не має перешкоджати їй.

Розташовуйте дані у логічному порядку

Tips-for-Presentation-Design-6

Зрозумілий порядок дозволяє аудиторії витрачати менше часу, щоб зорієнтуватися у запропонованій інформації. Розташовуйте дані в алфавітному порядку або послідовно – від меншого до більшого і навпаки.

Не ускладнюйте

Tips-for-Presentation-Design-7

Чіткі мінімалістичні зображення сприяють сприйняттю, тоді як зайві елементи дизайну тільки перешкоджають. Уникайте ілюстрацій, тіней або орнаментів, які відволікають аудиторію від повідомлення.

Пам’ятайте, кожна людина здатна грамотно використати візуалізацію для створення переконливої презентації, професіонал вона чи ні. Нехай щастить!

via Инфографика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: