Меню & пошук

10 фанатських теорій про світ Гаррі Поттера

10 фанатських теорій про світ Гаррі Поттера

Відповіді, які не дала письменниця Джоан Роулінг, знайшли прихильники Поттеріани.


[ads-pc-2]

В день народження найвідомішого мага сучасної літератури Гаррі Поттера Inspired підготував підбірку з 10 найцікавіших фанатських теорій про всесвіт Поттеріани.


Рон – це Дамблдор

 

Рон Візлі насправді Дамблдор, що подорожує у часі. За цією версією, в майбутньому Волдеморт здобув перемогу, тож для того, щоб це виправити, старий Рон повернувся у минуле, змінив ім’я і став директором школи. До того ж, активно допомагає молодому собі і своїм друзям перемогти Темного Лорда.

Це досить популярна фан теорія починаючи з 2004 року. Вона заснована на ідеї, що шахи в першій книзі про Гаррі Поттері є алегорією серії книг в цілому. Рон грає на місці коня (англійський відповідник –«knight», в перекладі –«лицар»), а потім на місці короля – так само, як Дамблдор у Великій війні. Крім того, Рон та Дамблдор візуально подібні – високі, худорляві, з довгим носом, і вони обидва мають руде волосся( Дамблдор мав, поки не посивів) і обожнюють солодощі«Берті Ботс». 


Дурслі були злими через горокракс

Сім’я Дурсль у книгах та фільмах Поттеріани зображена виключно злою та неприємною. Але серед безлічі теорій є така, що виправдовує їхню поведінку. Існує припущення, що родина потрапила під сильну дію горокраксу, яким, по суті, був Гаррі Поттер. Згадайте як медальйон Слізеріна впливав на Гаррі, Рона та Герміону, або як щоденник Тома Редла усього за рік підкорив свідомість Джинні Візлі. Гаррі був поруч із сім’єю Дурсль цілих десять років.


Кіт Герміони – напівжмир і належав Лілі Поттер

 

Цю теорію врешті підтвердила і сама Джоан Роулінг! Улюбленець Герміони Криволапик насправді був напівкотом-напівжмиром, або напівнізлом (англ. Kneazle). Це невеликий звір, схожий на кішку з непропорційно великими вухами і левовим хвостом.

Вони досить розумні, із незалежним характером, часто бувають агресивними, але, прив’язуються до чарівника або чарівниці, і стають прекрасними домашніми улюбленцями. Нізли мають здатність відчувати нечесних людей, а також завжди приводять господаря додому, якщо той заблукає. Можуть давати потомство при схрещуванні з котами.

Крім того, цікавою є версія, що Криволапик колись належав сім’ї Поттерів, і був улюбленцем мами Гаррі. В листі, який Гаррі знаходить під час подій сьомої частини «Гаррі Поттер і смертельні реліквії» його матір Лілі згадує про кота, що мешкав із ними. Коли Герміона купувала улюбленця в магічній крамниці, їй сказалі, що він тут вже досить давно, і невідомо звідки, що може пояснюватися втечою Криволапика під час нападу Волдеморта. Ще одним підтвердженням може бути, той факт, що кіт при зустрічі впізнав Сіріуса Блека, Ремуса Люпіна та Пітера Петтігрю, які часто бували в будинку Поттерів.


Гаррі Поттер, Северус Снейп і Волдеморт – брати Певерелл з казки «Дари смерті». А Дамблдор – Смерть

Пам’ятаєте казку про братів Певерелл? В останній книзі її читає Герміона. Історія розповідає про трьох братів, що подорожуючи опинилися біля смертельно небезпечної ріки. Щоб перейти її, брати звели міст за допомогою магії, але на ньому їх зустріла ображена Смерть. Вона вдавано привітала Певереллів та, в якості нагороди за винахідливість,  запропонувала виконати будь-яке прохання. Старший брат попросив найсильнішу чарівну паличку, середній –  здатність воскрешати померлих (воскресальний камінь), а молодший попросив дати йому щось таке, що дозволило б йому піти від Смерті (плащ-невидимку). Три легендарних артефакти стали відомі як Смертельні Реліквії.

За цією теорією, Волдеморт дуже схожий на першого брата, спраглого до влади. Снейп, як другий брат, хотів повернути свою втрачену любов (Лілі Поттер), а Гаррі – уникнути смерті, що в результаті і зробив. Був ще один важливий персонаж – Смерть. Згідно із теорією, її роль виконує Дамблдор. Саме він так чи інакше пов’язує всіх цих героїв разом. У казці, коли молодший брат помер, Смерть зустріла його як старого друга, а в «Дарах Смерті», коли Гаррі «помирає», його зустрічає Альбус Дамблдор, саме як старого друга.


Джоан Роулінг – Ріта Скітер

Існує теорія, згідно із якою Джоан Роулінг – це насправді журналістка «Щоденного віщуна» Ріта Скітер. Мовляв, Скітер звільнили з посади, тож вона вирішила перебратися в світ маглів і розкрити секрети магічного світу в серії книг про Гаррі Поттера. Однак її план провалився, бо магли сприйняли цю історію як суто художню літературу. Скітер забула про помсту, як тільки стала знаменитою. Ще одна версія каже, що журналістці треба було підзаробити, а Міністерство Магії не стало її зупиняти, адже магли не сприймають книги про Поттера серйозно. Ця теорія – одна з наших найулюбленіших, адже означає що, історія про магів реальна!


Гаррі Поттер – безсмертний

Пророцтво про двобій Поттера і Волдеморта сповістило, що «один з них повинен загинути від руки іншого, бо жоден з них не може жити, поки інший живий». Перш усього, фанати сприйняли ці слова, як твердження, що хтось з двох має обов’язково померти. Втім є версія, згідно якої «один з них повинен загинути від руки іншого і нічиєї більше». Це значить, що Волдеморт міг померти тільки від руки Гаррі, а Гаррі, відповідно, тільки від руки Волдеморта. Якщо так, то перемігши Темного Лорда, Гаррі назавжди втратив можливість взагалі піти з життя, а значить, ніколи не зустрінеться в потойбіччі з померлими батьками та друзями.


Джинні дала Гаррі любовний напій

Джинні Візлі спершу зовсім не цікавила Поттера, але потім дуже раптово перетворилася на його кохану. Тож теорія про любовний напій від Джінні народилася на просторах інтернету і була підхоплена любителями пейрінгу «Гаррі-Герміона». На думку фанатів, романтичні відносини між молодшою ​​Візлі і Поттером мали б розквітнути набагато раніше, зважаючи на часте перебування Гаррі в домі Візлі. Крім того, у Джинні був вільний доступ до любовних напоїв у крамниці її братів Джорджа та Фреда.  


Маги програли війну маглам

Ви ніколи не задумувались чому чарівники змушені ховатися від звичайних людей? Джоан Роулінг так ніколи і не дала відповіді на це питання, втім фанати мають свою: за однією з версій, війна між магами та маглами вже відбулась, і чарівники в ній програли, тож змушені переховуватися. Ця теорія називає Міністерство магії департаментом, а не повноцінним урядом. Крім того, згадайте, як міністр магії в книзі «Кубок вогню» сказав, що повинен повідомити прем’єр-міністру Англії про дракона. Але ж чарівники ніколи не звітували простим людям про події у магічному світі.


Горокракси – наслідок каннібалізму

Що ще не пояснила Джоан Роулінг, так це звідки беруть горокракси. Ми лише знаємо, що це одна з найтемніших магій і що вона є наслідком страшного вбивства. За одним з припущень фанатів, для того щоб сховати частинку своєю душі в горокраксі, Волдеморт не просто вбивав своїх жертв, але ще й з’їдав їх. В давніх віруваннях акт канібалізму дійсно пов’язували з поглинанням чужої сили. Прихильники цієї теорії при цьому зазначають, що Поттер не був істинним горокраксом, а став ним випадково: коли вбивство-прокляття відзеркалило від немовляти Гаррі і вбило самого Волдеморта, частинка його душі приєдналася до єдиної живої істоти, яка була поруч, тобто до Гаррі.


Гаррі та Герміона мали б одружитися

 

Про цю фантеорію говорила навіть Роулінг. Письменниця визнала, що під час написання перших книг про Поттера, задумала що в кінці парою будуть Рон та Герміона, але в процесі створення Поттеріани, зрозуміла, що саме Гаррі та Герміона пасують один одному краще. Тим не менше, вона не стала міняти своє рішення, тож в фіналі Гаррі став чоловіком Джинні Візлі. Роулінг також додала, що найімовірніше пара «Рон-Герміона», які по сюжету одружилися і мали дітей, в майбутньому мусили б звернутися до сімейного психолога – настільки різними вони були.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: