Меню & пошук

Європейське космічне агентство вперше оголосило набір астронавтів з інвалідністю

Європейське космічне агентство вперше оголосило набір астронавтів з інвалідністю

В ЄКА відзначили, що готові вкласти гроші в адаптацію обладнання для людей з інвалідністю.


[ads-pc-2]

Європейське космічне агентство (ЄКА) оголосило про перший набір астронавтів з інвалідністю. Про це йдеться на сайті організації.

ЄКА побудує відбір астронавтів на основі досвіду Міжнародного паралімпійського комітету. В результаті були підготовлені три типи оцінок:

  • Червона: група інвалідності несумісна з поставленим перед астронавтом завданням — або несумісна на безпечному рівні.
  • Жовта: група інвалідності може стати повністю сумісною з завданням, але з деякими коригуваннями, модифікаціями або нововведеннями.
  • Зелена: група інвалідності сумісна з поставленим завданням.

«Вперше в історії ЄКА і пілотованих космічних польотів в усьому світі агентство шукає людей, які психологічно, когнітивно, технічно і професійно кваліфіковані для роботи астронавтами, але мають фізичну інвалідність, яка зазвичай не дозволяє їм брати участь у відборі через вимоги, пов’язані з використанням сучасного космічного устаткування», — розповіли представники агентства.

В ЄКА відзначили, що готові вкласти гроші в адаптацію обладнання для людей з інвалідністю. На це агентство виділить бюджет в 1 млн євро.

У межах пілотного проєкту ЄКА проведе відбір фахівців, у яких ампутовані кінцівки або є вроджена відсутність кінцівок; людей, у яких різна довжина ніг; людей зі зростом менше ніж 130 см.

Усі апліканти повинні мати ступінь магістра природничих наук, медицини, інженерії, математики або комп’ютерних наук. Претендувати також може людина з кваліфікацією льотчика-випробувача або інженера-випробувача. Кандидати повинні мати за плечима не менше трьох років відповідного професійного досвіду і вільно володіти англійською мовою. Знання додаткових мов вітається. Крім цього, усі кандидати мають бути громадянами країни-члена агентства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: