Архітектор з Флоренції проєктує штучний острів для збору мікропластику і захисту морських мешканців
Архітектор з Флоренції проєктує штучний острів для збору мікропластику і захисту морських мешканців
Середземне море має одну з найвищих концентрацій мікропластику.
[ads-pc-2]
Архітектор з Флоренції Анджело Ренна проєктує штучний острів для збору мікропластику і захисту морських мешканців, пише Designboom.
«Плавуча лабораторія» Sweep Island зможе підтримувати морські екосистеми і забезпечувати дослідників даними про стан моря у режимі реального часу. Встановити перший такий острів Ренна планує на території Пелагоського заповідника на північному заході Середземного моря між Італією і Францією. На території заповідника мешкають 12 видів водних ссавців, тисячі птахів, які щорічно мігрують на південь, та різноманітні морські мешканці.
За оцінками WWF, Середземне море «перетворюється у небезпечну пластикову пастку», а Пелагоський заповідник є одним з найбільш постраждалих районів. Середземне море має одну з найвищих концентрацій мікропластику — 1,3 мільйона фрагментів на квадратний кілометр.
Вирішити цю проблему зможе Sweep Island. Він складається з двох частин. Верхня частина — це дерев’яна конструкція, покрита ґрунтом, на якій можуть мешкати різні представники фауни, зокрема птахи та комахи. Нижня частина, яка розташована під водою, — штучний рельєф для існування різних видів безхребетних, мохів і рослин. Він має форму коралів та виготовлений з використанням переробленої смоли. У нижній частині, на глибині 5 метрів, розташований колектор — складна система, надрукована на 3Д-принтері, з різними рівнями проникнення. Саме колектор буде очищати воду від мікропластику (фрагменти пластику розміром менше ніж 5 мм).
Колектор можна легко від’єднати від острова та очистити від накопиченого сміття.
Раніше у США почали друкувати корали на 3D-принтері, щоб врятувати коралові рифи.