Меню & пошук

В США почали друкувати корали на 3D-принтері, щоб врятувати коралові рифи

В США почали друкувати корали на 3D-принтері, щоб врятувати коралові рифи

Перші прототипи встановили в затоці в Сан-Франциско.


[ads-pc-2]

Американська дизайнерська компанія Objects and Ideograms розробила проєкт відновлення коралових рифів — команда друкує корали на 3D-принтері з карбонату кальцію, пише Dezeen. Цей матеріал зазвичай отримують з вапняку, мармуру і крейди. 

Такі «коралові скелети» мають допомогти відновити одну з найбільш вразливих екосистем Землі. Об’єкти мають циліндричну форму і пористу поверхню. Вони змодельовані за формою природних коралів, які також складаються з карбонату кальцію. Пориста поверхня і тріщини коралів стають домівкою для коралових поліпів і морських мешканців.

«З підвищенням температури океану і його окисленням водні організми, які використовують кальцій для створення своїх будинків, швидко знищуються», – пояснив Алекс Шофілд, архітектор і технолог-дизайнер в Objects and Ideograms. «Мета Coral Carbonate — надрукувати каркас для «дому», в якому біологічні організми будуть оселятися і нарощувати свої власні нові будинки».

Перші прототипи коралів встановили в затоці в Сан-Франциско. Зараз вони перебувають під пильним наглядом вчених. 

Раніше американські вчені дійшли висновку, що через глобальне потепління й забруднення навколишнього середовища через 20 років можуть зникнути 70−90% місць з кораловими рифами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: