Вчені визначили температуру останнього льодовикового періоду
Вчені визначили температуру останнього льодовикового періоду
Також вчені з'ясували вміст вуглецю в атмосфері 20 тисяч років тому.
[ads-pc-2]
Вчені з Університету Арізони визначили, що середня температура останнього льодовикового періоду 20 тисяч років тому була 7,8°C (46 °F), пише Science Daily.
Їхні результати дозволять вченим-кліматологам краще зрозуміти взаємозв’язок між сьогоднішнім підвищенням рівня вуглецю в атмосфері та середніми глобальними температурами.
Для того, щоб встановити температуру останнього льодовикового періоду, вчені розробили моделі для перекладу даних, зібраних зі скам’янілостей океанічного планктону. Потім вони об’єднали дані про скам’янілості з моделюванням клімату останнього льодовикового максимуму, використовуючи метод асиміляції даних.
«У нас є багато даних про цей період часу, тому що він вивчається так довго», — сказала Джессіка Тірні, доцентка Університету Арізони. «Але одне питання, на яке наука давно хотіла відповісти, просте: наскільки холодним був льодовиковий період?»
Середня глобальна температура в льодовиковий період була на 6°C нижче, ніж сьогодні.
«Кліматичні моделі передбачають, що у високих широтах потеплішає швидше, ніж в низьких», — сказала Тірні. «Коли ви дивитеся на прогнози майбутнього, над Арктикою стає дійсно тепло. Це називається посиленням полярності. Так само під час льодовикового періоду ми виявляємо зворотну картину. Більш високі широти більш чутливі до зміни клімату і залишаться такими в майбутньому».
Знання температури льодовикового періоду має значення, тому що воно використовується для розрахунку чутливості клімату — наскільки глобальна температура змінюється у відповідь на вміст вуглецю в атмосфері.
Вчені з’ясували, що при кожному подвоєнні вмісту вуглецю в атмосфері глобальна температура зростає на 3,4°C.
Так, 20 тисяч років тому в атмосфері було 180 проміле вуглецю, вчені такий вміст називають низьким. До промислової революції у 18 столітті рівень вуглецю вже зріс до 280 проміле, а наразі він становить 415 проміле.