Меню & пошук

Жіночі соски: модний тренд, аморальність чи боротьба за рівні права

Жіночі соски: модний тренд, аморальність чи боротьба за рівні права

Про #FreeTheNipples, Кендалл Дженер та цензуру в Instagram


[ads-pc-2]

Instagram нещадно банить фото з жіночими сосками це та межа, за якою починається контент 18+? З іншого боку, моделі на модних показах, зірки на червоних доріжках та навіть Рейчал з  «Друзів»  showed off their nipples. Розбираємося з тим, як жіночі соски поділили суспільство на різні табори.


Жіночі соски не завжди були питанням моралі. В стародавні часи оголені жіночі груди  будденне і досить нудне явище  в спекотні дні у древньому Єгипті, Греції та Індії ані жінки, ані чоловіки не прикривали соски.

Оголені груди або хоча б напіввідкритий жіночий сосок були модними трендами у Європі в XV  XVII столітті, і лише з XIX століття стають беззаперечними табу.

Сьогодні жіночі соски асоціюються з сексуальністю, а  їхній публічний показ часто стереотипно сприймається як сигнал до певної сексуальної поведінки. Але крім такого трактування, є ще й наратив епатажності: існує практика використання оголених жіночих грудей під час акцій протесту, забастовок чи мітингів, адже на оголені груди точно звернуть увагу.

Існує неоднакове сприйняття жіночих та чоловічих сосків, попри їхню анатомічну ідентичність. Жіночі соски Instagram та Facebook забанить, але чоловічі  лишаться не цензурованими. 

Протест FEMEN (2012)

Також, існує неоднакове сприйняття жіночих та чоловічих сосків, попри їхню анатомічну ідентичність. Жіночі соски Instagram та Facebook забанить, але чоловічі  лишаться не цензурованими. Про специфіку цензури жіночих сосків у різних соцмережах та наявність подвійний стандартів писали багато ще у 2014 році. Так, автори наголошують на тому, що соцмережі банять фото з жіночим сосками, проте спокійно сприймають фото чоловічого торсу чи навіть малюнки насильства. Крім того, Instagram видаляв навіть графічні зображення жіночих грудей, як у випадку з аккаунтом відомої редакторки Vogue Грейс Коддінгтон.

У результаті, жінки дофотошоплюють на свої груди чоловічі соски аби пройти бан, і підкреслити, на їхню думку, абсурдність ситуації. Адже чоловічий сосок це просто сосок, а жіночий – вже відхилення від суспільної норми, як зазначили у матеріалі автори The Telegraph.

Авторка шаблону Internet Acceptable Male Nipple Template з чоловічим соском – Micol Hebron – вперше опублікувала його у 2015 в своєму Instagram, після того як соцмережа видалила декілька її фото з сосками. Ідею підтримала співачка Кортні Лав, що додала на свою сторінку в Instagram «інструкцію» як обійти бан. 

У 2015 році Інтернет на соцмережі підірвав новий флешмоб #FreeTheNipples від одноіменної організації. У момент появи хештегу він став популярнішим за інші питання гендерної рівності, як зазначили у The New York Times, з посиланням на Google trends.

Шаблон з чоловічими сосками швидко став популярним у соцмережах. А карикатурні відео на тему «хвороби» жіночих заблюрених грудей набирали мільйони переглядів.

Крім цього, у інтернеті можна знайти багато лайфхаків того, як обійти бан сосків в Instagram. До всього, користувачам пропонують бути креативними, та закрити соски яєшнею.

У 2015 році Інтернет на соцмережі підірвав новий флешмоб #FreeTheNipples від одноіменної організації. У момент появи хештегу він став популярнішим за інші питання гендерної рівності, як зазначили у The New York Times, з посиланням на Google trends.

Так, учасники флешмобу закликали до рівності у сприйнятті жіночих та чоловічих сосків, і закликають до того, що жінки мають такі ж права на оголені груди, як і чоловіки. Організація Free the nipples утворилася 2012 року, коли режисерка Ліна Еско зняла документальний фільм про те, як вона пересувалася по вулицях Нью-Йорка з оголеними грудьми. Після цього Ліна опублікувала тизери до відео з хештегом #FreeTheNipples у своїх соцмережах.

У 2013 році Facebook видалив відео через невідповідність правилам платформи, а у 2014 році активістку підтримали Майлі Сайрус, Ріанна, Крісі Тейган, Ліна Данем та інші. Пізніше до флешмобу приєдналися інші зірки. Про рух писали світові видання: від Time до I-D Magazine.

Тренд став віральним, пости з хештегом продовжують з’являтися у соцмережах.

Інша відома організація, що бореться за рівне сприйняття жіночих та чоловічих сосків GoTopless Day. На сайті організації можна знайти конкретну дату кожного року, коли активісти закликають усіх охочих вийти на вулиці свого міста топлес. І підтримати таким чином права жінок.


Юля Наконечна, асистентка режисера

(Фото: Максим Карпов)

Раніше завжди носила бюстгальтер з поролоном. Найгірше було влітку, коли все тисне, дуже спекотно і шкіра не дихає. Тому прийти додому і зняти бюстгальтер автоматично ставало найочікуванішим моментом дня. Без бюстгальтера почала ходити, коли зрозуміла, що основне його завдання підтримувати груди, щоб вони не боліли від руху і не розліталися в різні сторони. Так як груди в мене досить компактні і особливої потреби їх підтримувати нема, то й мучити себе не бачу сенсу. Відмова від бюстгальтеру це в першу чергу про комфорт.

Мене не дуже хвилює, що соски відбиваються через одяг. Я не вважаю, що це непристойно. Це свобода і легкість.

Моментами буває незручно, коли хтось дуже витріщається, але намагаюсь не звертати на це уваги. Хотілося б все ж, щоб таких поглядів було менше. Це просто груди, у всіх вони є і нема чому так дивуватися. Щоправда, не ризикую реакцією оточуючих, коли вона може бути важливою. Тому, на співбесіди, наприклад, бюстгальтер вдягаю. Також ношу його під одяг, що просвічується, і взимку бо холодно.

З дитинства дивувало, чому жіночі груди вважаються інтимною зоною, а чоловічі ні. Взагалі, сприйняття голого тіла, вважаю, має змінитися, перестати бути табу. Кожна людина сама для себе вибирає, як діяти чи як поводитися, в тому числі, відносно власного тіла. Тому, якщо хтось вирішує ходити без бюстгальтера, постити відверті фотки, або зрештою носити пуш-ап, то це справа тільки цієї людини, і найкраще, що можна зробити прийняти її вибір.


Яка причина цензури фото з жіночими сосками у, наприклад, Facebook та Instagram? Так, у матеріалі Business Insider автори зазначають, що керівництво соцмережі банить фото з жіночими сосками для уникнення експлуатації жінок. Крім того, у Facebook зазначили: «Питання оголеності є частиною особистої безпеки. З фото у соцмережі важко зробити висновок, скільки людині років та чи давала вона згоду на оголене фото. Крім того, якщо ми можемо зрозуміти, що людина на фото дала згоду бути знятою, нам не відомо, чи погодилася вона ділитися цим фото в Інтернеті».

Також, Facebook дозволяє фото з оголеними грудьми у випадку, коли це годування немовляти молоком, або ж з метою висвітлення проблеми раку.

У матеріалі The New York Times згадується про те, що у активістів руху є і опоненти. Так, за їхніми словами жіночі груди це сексуальний орган. Їхня оголеність привертає увагу чоловіків.

У відповідь активісти зазначають, що ми втратили розуміння первинної функції жіночих грудей годування дитини. І чому навіть оголені груди матері, яка годує своє немовля сприймаються як щось огидне та неприпустиме.

Негативний відгук рух отримав і у соцмережах:


«Феміністки фокусуються на «Free the nipples», коли жінок сексуально калічать, продають та поневолюють. Прокидайтеся! Ми не пригноблені».

У матеріалі The Daily Mail автори описують ситуацію, коли в січні минулого року група жінок, об’єднані ідеєю Free the nipples, зібралися на «оголений» пікнік у парку Брізбена. Реакція у соцмережах на фото з пікніка була неоднозначною. Так, користувачі зазначали, що оголені груди в публічних місцях є пропагандою порнографії. Крім того, обурило і те, що це могли побачити діти. Інші користувачі, як зазначає The Daily Mail, також додали, що для того, аби добитися рівного відношення не варто використовувати такі «дитячі» методи привернення уваги.

Інша думка користувачів та учасників пікніка була також у тому, що такий суто жіночий захід не є ефективним. Адже головна мета руху це позбавити жіночі груди того сексуального контексту, який і провокує проблему.

Інша думка користувачів та учасників пікніка була також у тому, що такий суто жіночий захід не є ефективним. Адже головна мета руху це позбавити жіночі груди того сексуального контексту, який і провокує проблему.

Проте, як ставитися до того, що оголені жіночі груди часто з’являються на модних подіумах, фотосесіях та на обкладинках журналів. Це модний тренд, який відповідає запитам суспільства?

У вже згаданому матеріалі The Telegraph автори зазначали, що «мода» на оголені соски змінювалася впродовж століть. Це можна прослідкувати навіть у картинній галереї, де від століття до століття жіночі груди то з’являються, то зникають. Так само і на показах мод.

Одним із знакових дефіле був показ Saint Laurent.Так, автори у The Washington Post тоді прокоментували показ, зазначивши, що такі деталі від дизайнера бренду Антоніо Вакарело були немов меседжем до соцмереж та політики цензурування жіночих сосків. Звісно, це був далеко не перший показ, де «обігрували» жіночі соски.

Оголені груди з’являлися на показах Calvin Klein, Versace і YSL ще у 90-х. Ми пам’ятаємо Кейт Мосс, яка дуже часто виходила на публіку без бюстгалтера. Проте, тоді у 2016 році показ резонував через хвилю обговорення, яка піднялася навколо #FreeTheNipples.

Проте, останнім часом можна спостерігати інший тренд ін’єкції у соски, аби зробити їх видимими під білизною. Так, згідно з матеріалом New York Post жінки у США звертаються до пластичних хірургів аби зробити свої соски схожими на соски моделі Кендалл Дженер.

 

Модель часто з’являється на публіці з видимими сосками під напів прозорим одягом, і фактично стала role model для інших. Крім того, з видимими сосками з’являється і інша модель Белла Хадід, а також зірки Голлівуду. А одним з головних трендів у моді на 2018 році експерти визначили Free The Nipple, як реакцію на активні феміністичні рухи та боротьбу з цензурою у соцмережах.  

Фото обкладинки: Поля Подобедова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: