Меню & пошук

Фінська ІТ-компанія розробила шрифт проти кібербулінгу, який стирає образливу лексику

Фінська ІТ-компанія розробила шрифт проти кібербулінгу, який стирає образливу лексику

Шрифт розробили у співпраці з фінськими підлітками і декількома некомерційними організаціями.


[ads-pc-2]

Фінська ІТ-компанія TietoEVRY розробила шрифт The Polite Type («Ввічливий шрифт») проти кібербулінгу, який стирає ненормативну, образливу лексику в програмах для редагування тексту, зокрема Word та Outlook, пише Daily Mail. 

Шрифт маркує образливі фрази і замінює принизливі терміни інклюзивною мовою. Неетичні терміни, пов’язані з визначенням раси, статі, сексуальної орієнтації та етнічної приналежності, замінюються прямими термінами, що описують цю групу.

Наприклад, «Я ненавиджу тебе» (I hate you) перетворюється на «Я не згоден з тобою» (I disagree with you), а «вона потворна» (she is ugly) — у «вона красива за нетрадиційними мірками» (she is not traditionally beautiful).

«Знущання особливо руйнівні, коли мова йде про дітей і молодь. У молодих людей немає тих психологічних інструментів, які є у дорослих, щоб впоратися з коментарями ненависті, і це може залишити тривалі емоційні травми», — заявила представниця TietoEVRY Кіа Харинг.

TietoEVRY стверджує, що підтримує свободу слова, але наполягає на тому, що розпалювання ненависті «не є допустимим способом висловити незгоду».

Шрифт можна безкоштовно завантажити, а працювати з ним можна в офлайн режимі. 

Початковий словниковий запас з близько  1800 англійських слів був розроблений у співпраці з фінськими підлітками і декількома некомерційними організаціями, які працюють над просуванням різноманітності, інклюзивності та боротьби з расизмом.

Його формат з відкритим вихідним кодом означає, що нові слова і фрази будуть додаватися у міру того, як все більше людей і організацій завантажують і використовують шрифт.

Поки The Polite Type працює тільки у програмах для редагування тексту, а не в соціальних мережах. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: