Меню & пошук

Світові викиди вуглецю досягли свого максимуму в 2019 році

Світові викиди вуглецю досягли свого максимуму в 2019 році

Земля ризикує нагрітися на 3,2°C до кінця століття


[ads-pc-2]

Викиди вуглецю зросли на 0,6% за цей рік і досягли нового рекордного рівня. Учені Центру міжнародних досліджень клімату та навколишнього середовища (CICERO) в Осло, Норвегія, збирають інформацію про кількість парникових газів, які людство викидає в атмосферу щороку. У 2000-их роках рівень викидів вуглецю піднімався приблизно на три відсотки щороку. За минулі 10 років темп почав сповільнюватися через скорочення використання вугілля.

У 2017 й 2018 роках рівень викидів зростав на 2,1 та 1,5% відповідно. У порівнянні з цим збільшення викидів на 0,6% в цьому році можуть не здаватися критичними. Проте тенденція 2019 року свідчить про те, що викиди вуглецю не спадають бажаними темпами й не наближаються до досягнення цілей ООН щодо стримування потепління Землі.

Лія Стоукс, політолог з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі, надала рекомендації зі скорочення викидів у США – країні з найбільшою кількістю викидів вуглецю. Щоб досягти нульових викидів, вона радить федеральному уряду прийняти загальнодержавний стандарт чистої енергії, аби всі штати використовували енергію з відновлюваних джерел.

Згідно зі звітом ООН «Emissions Gap Report 2019», який вийшов у листопаді цього року,  якщо країни не почнуть виконувати свої зобов’язання щодо скорочення викидів, Земля прогріється на 3,2 °C до кінця століття. Це критичний рівень, за яким під загрозою деякі види тварин і рослин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: