Один чайний пакетик може виділяти річну дозу мікропластику – науковці
Один чайний пакетик може виділяти річну дозу мікропластику – науковці
Це – мільярди частинок, які споживає людина
[ads-pc-2]
Дослідники з університету Макгілла в Канаді виявили: коли пакетики чаю заливаються окропом (біля 95 °C), мішечки виділяють у чашку близько 11,6 млрд. частинок мікропластику. Крім того, у воду додатково потрапляє 3,1 млрд. дрібніших нанопластичних частинок, пише Guardian з посиланням на наукову публікацію у виданні «Екологічна наука і технології».
Згідно з дослідженнями, опублікованими на початку цього року, людина в середньому на добу з’їдає та вдихає щонайменше 100 тис. частинок мікропластику. Тобто деякі чайні пакетики за одне заварювання виділяють річну дозу мікропластику.
Наразі більшість чайних пакетиків виготовляють з натуральних волокон. Однак, пластик все ще використовується для герметизації пакетика. А деякі компанії, навпаки, повернулися до пластикових упаковок. Зокрема, їх і досліджували науковці.
Пакетики розрізали та занурювали в окріп. Та протягом 5 хвилин за допомогою спеціального електронного мікроскопа стежили за виділенням частинок мікропластику.
Згодом команда вчених перевірила вплив цих частинок на життєдіяльність водяних бліх. У результаті мікропластик призвів до затримки розвитку та негативної зміни поведінки в бліх.