Меню & пошук

На сонячних панелях і з системою збору дощової води: у Пекіні відкрили один з найбільших аеропортів світу

На сонячних панелях і з системою збору дощової води: у Пекіні відкрили один з найбільших аеропортів світу

Площа терміналу 700 тис. кв. метрів


[ads-pc-2]

У Пекіні запрацював один з найбільших у світі аеропортів Даксін – п’ятиповерховий термінал площею 700 тис. кв. метрів.  Аеропорт створений у формі зірки – стилізованої під зірку з китайського прапора. Споруда зроблена максимально компактною, аби туристи та гості столиці могли швидко перейти з одного кінця аеропорту в інший, пише Dezeen.

В аеропорту доступні зони відпочинку, магазини, парковки. До нього їздять залізниця та автобуси. Під час будівництва дизайнери використовували принципи традиційної китайської архітектури.

«Згідно з китайськими будівельними традиціями, взаємопов’язані простори будуються навколо центрального подвір’я. Схожу систему ми використали тут. Дизайн терміналу безперешкодно спрямовує всіх пасажирів через відповідні зони вильоту чи прибуття до центру – простору для зустрічей і проводжань», – пояснили в дизайнерській студії Zaha Hadid Architects.

При будівництві архітектори застосували сучасні системи енергозбереження, аби аеропорт був енергетично незалежним та наскільки це можливо не завдавав шкоди довкіллю. Так, споруда працює від  сонячних батарей і має вбудовану систему опалення з використання відпрацьованого тепла. Також є система збору дощової води та автономне керування водними ресурсами терміналу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: