Меню & пошук

У США створюють космічного робоприбиральника

У США створюють космічного робоприбиральника

Пристрій «ловитиме» уламки супутників та інше сміття


[ads-pc-2]

Науковці Політехнічного університету Ренсселера розробляють супутник для пошуку та вилову космічного сміття. Пристрій буде вихоплювати з відкритого космосу уламки кораблів, частини супутників та іншого сміття, йдеться на сайті навчального закладу.

Річ у тім, що кількість сміття навколо нашої орбіти така велика, що вже за кілька років це перешкоджатиме польотам та роботі супутників і МКС. За даними Європейського космічного агентства, наразі в космосі перебуває 129 мільйонів фрагментів відходів. Причому їхня кількість зростає з великою швидкістю через зіткнення одне з одним.

Тому науковці розробляють технології, які дозволять зменшити кількість відходів у космосі. Власне рішення для вилову сміття інженери Ренсселера назвали OSCaR. Це система малих супутників, відомих як CubeSats.

Кожен блок – маленький і легкий куб розміром 10 см x 10 см х 10 см. Один з кубів – так званий мозок системи. У ньому будуть зберігатися всі дані та системи управління потужністю і тепловою енергією. Інший куб буде генерувати енергію. А третій блок міститиме сітки, теплові, радіолокаційні та інші установки для виявлення й забору сміття.

Після потрапляння до OSCaR сміття буде перероблюватися та знищуватися. Сама система також запрограмована на самознищення, аби в майбутньому не стати додатковим джерелом космічних відходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: