Мандри диванами: 10 правил подорожей через Каучсерфінґ
Мандри диванами: 10 правил подорожей через Каучсерфінґ
Після цих кроків ви не просто безкоштовно заночуєте в чужій країні, а ще й знайдете пару друзів з-за кордону
[ads-pc-2]
Каучсерфінґ (Couchsurfing) − всесвітня мережа гостинності, за допомогою якої можна зупинятись у місцевих жителів по всьому світу. Дослівно назва перекладається як «мандрівка диванами». Inspired розповідає, як користуватись сервісом та що зробити, аби подорож була приємною та безпечною.
Каучсерфінґ заснував у 1999 році американець Кейсі Фентон. Він зіткнувся з проблемою пошуку житла під час своєї мандрівки Ісландією. Чоловік розіслав близько 1500 листів студентам з Рейк’явіку з проханням прихистити його на ніч. В результаті зібралась ціла спільнота однодумців, які хотіли показати Фентону місто. З цього і почався Каучсерфінґ.
Сайт подібний до соціальної мережі, де ти можеш знаходити друзів, виставляти фотографії та листуватись в чаті. Але тут твоя єдина мета − мандри.
Перед тим, як братись до користування, варто розібратись з термінологією. Каучсерферами («серферами») називають тих, хто шукає ночівлю, а хостами − тих, хто її пропонує. «Захостити» означає вписати, прийняти на ніч. Окрім хостів та серферів існує ще третя категорія користувачів − це охочі показати місто та провести разом час.
Отож 10 правил для тих, хто давно хотів спробувати Каучсерфінґ, та все ніяк не наважувався.
1. Максимально заповнюйте профіль
Для того, щоб стати просунутим користувачем КС, потрібно добре попрацювати над своїм акаунтом. Сервіс багато в чому базується на довірі, тому відкриті та розгорнуті профілі допомагають швидше знаходити людей. Додайте побільше особистих фото, світлин з подорожей або кумедних селфі з котом. Заповніть інформацію про улюблені книжки, фільми, а також пункти на кшталт «чому я на Каучсерфінґу» − це необхідно, аби хости побачили вас як особистість. Заповнені профілі викликають довіру та допомагають знайти спільну мову з людиною хоч з Аляски, хоч з Мадагаскару.
2. Користуйтесь фільтрами для пошуку хостів
Коли ви маєте план подорожі і знаєте точні дати прибуття, починайте пошук вписки за допомогою фільтрів. Вказуйте конкретні дати, кількість мандрівників та особливі побажання (наприклад, окрема кімната або дозвіл на паління). Крім того, завжди обирайте пункт «нещодавно був у мережі». Якщо людина заходила на сайт рік тому, то мало шансів, що вона швидко відповість на ваш запит.
3. Пишіть тим людям, з якими у вас багато спільного
Вибір хоста − це довгий та кропіткий процес. Не варто розсилати запити абикому, щоб лише отримати вписку. Обирайте людей, з якими у вас є спільні звички та інтереси. Якщо хост обожнює відриватись, а ви прихильник тихих прогулянок містом до втоми в ногах, то нічого хорошого з цієї зустрічі не вийде. І навпаки − вивчення іспанської або колекція коміксів Marvel допоможе вам швидко знайти точки перетину.
4. Звертайте увагу на відгуки
Каучсерфінґ дуже турбується про безпеку своїх користувачів. Тому він ввів низку інструментів, які допомагають пересвідчитись, що людина дійсно та, за кого себе видає. Окрім верифікації адреси, телефону та платіжної картки, дуже допомагають позитивні відгуки. Чим їх більше − тим краще.
Обов’язково прочитайте профіль хоста, правила поведінки в його домі (якщо такі є) та знайдіть ключове слово. Досвідчені хости навмисне вписують в текст випадкову фразу, аби зрозуміти, чи справді людина хоче познайомитись, чи просто шукає безкоштовний нічліг.
5. Що робити з обмеженням?
Після того як мережа розрослась, Каучсерфінґ ввів деякі обмеження щодо кількості запитів на ночівлю. На тиждень можна відправляти не більше десяти запитів, що дуже мало, аби знайти вписку. У великих туристичних містах складно з хостами − з сорока повідомлень можна отримати лише одну відповідь. Тому якщо ви плануєте довгу мандрівку, вам потрібна верифікація. Для серферів вона платна і коштує 60$. Проте якщо подорож вже спланована, а часу та грошей не залишається, є лайфхак, як обійти ці обмеження. Достатньо захостити будь-якого каучсерфера більше, ніж на 2 дні, і акаунт стає верифікованим на 3 місяці.
6. Текст вирішує все
Якщо б проводили змагання з Каучсерфінґу, то виграв би той, у кого виявився б кращий текст.
За досвідом 50% успіху у пошуку хоста − цікавий та щирий лист. Розкажіть звідки ви, чим займаєтесь і якими вітрами вас занесло в це місто. Зазначте про себе декілька цікавих фактів та запропонуйте вашому хосту щось навзаєм. Це може бути будь-що: веселі історії, уроки української мови чи пакуночок кави зі Львова. Ваше завдання зацікавити людину своїм світоглядом, цікавим хобі або обіцянками весело провести час.
Не робіть штампованих листів, розсилаючи по 50 запитів на день. Досвідчені хости одразу зрозуміють, що вони лише одні з багатьох. Завжди звертайтесь до людини на ім’я та додавайте декілька персоналізованих речень. Це завжди спрацьовує.
7. Візьміть усі контакти та маршрути, будучи в Україні
Після того, як ваш хост підтвердив запит, домовтесь коли і за яких обставин ви прибудете. Тоді вам зможуть підказати яким транспортом краще доїхати, або про які особливості туристу краще знати наперед. По приїзду можуть трапитись будь-які колапси, тому ви маєте одразу знати свій кінцевий пункт прибуття.
Обов’язково обміняйтесь контактами, аби бути на зв’язку. На Заході найбільш популярний месенджер − WhatsApp, тому радимо його завантажити заздалегідь.
8. Будьте гарним гостем
Каучсерфінґ пропагує ідеї міжкультурного спілкування та обміну. Тому, якими б втомленими чи роздратованими ви не були, ваша місія − бути наймилішим та найпривітнішим гостем. Будьте приємними, толерантними та комунікабельними. Будь-які сувеніри чи подарунки з вашого міста (магнітики, цукерки, стрічки чи браслети) − це гарний привід почати розмову та знайти контакт.
Будьте обережні на території таких тем як політика, релігія, звичаї, шлюб. Мабуть, про те, що потрібно бути ввічливими та вихованими нагадувати не потрібно.
І обов’язково розповідайте про Україну та її жителів. Ви − її представник та головне джерело позитивної реклами для решти світу.
9. Проводьте разом якомога більше часу
Якщо ваш хост погодиться показати вам місто − це чудова нагода поспілкуватись та дізнатись більше один про одного. Проте якщо вам залишили ключі та пустий холодильник, запропонуйте провести час разом − сходити на пікнік, в найближчий паб або приготувати ваш фірмовий сніданок. Так ви будете не просто випадковим кочівником, а вдячним гостем. Певною мірою Каучсерфінґ не є безкоштовним. Ви залишаєтесь на ніч, але «платите» хосту своїм часом та увагою.
10. Залишайте відгуки про людей, яких ви зустріли в мандрівці
Через кілька днів після запиту на ночівлю, сервіс автоматично запропонує вам написати відгук. Оберіть пункти, які найбільш відповідають вашому хосту, на кшталт «пунктуальний» або «досвідчений», та детально розкажіть про ваш час проведений з ним.
Звісно, людей з гарними відгуками вистачає, але трапляються й ті, яким поставили «дизлайк». Щоб вберегти користувачів від взаємного наклепу («він мені, я − йому»), КС приховує написані коментарі. Тобто ви не зможете побачити відгук вашого хоста, доки не напишете свій або доки не пройде 14 днів.
До слова, видалити чи змінити відгук після публікації неможливо. Єдиний спосіб позбутись негативних коментарів − видалити акаунт і створити новий. Але навіть тоді сервіс його заблокує, якщо у хоста буде та сама адреса та номер телефону.
Насправді зупинятись у місцевих варто навіть тоді, коли ви маєте гроші, аби зняти номер. В готелі вас ніколи не пригостять стравами за фірмовим рецептом італійської бабусі; там ви ніколи не дізнаєтесь, чому в Греції мармурові рукомийники, ви ніколи не отримаєте раптову пропозицію піти разом в гори, покататись на велосипеді або відвідати секретні місця.
Каучсерфінґ − не універсальна пігулка для бюджетних мандрів, але він, як ніхто, допомагає зруйнувати стереотипи про країну та побачити світ очима її жителів.