Меню & пошук

7 вправ для тренування креативності від Дениса Келеберденка

7 вправ для тренування креативності від Дениса Келеберденка

Про важливість хобі та подорожей, а також про креатив, який не набридає


[ads-pc-2]

Денис Келеберденко − креативний директор рекламного агентства BBDO Ukraine. Має досвід копірайтингу, дизайну та арт-дирекшну. Володіє безліччю професійних нагород в дизайні та комунікаціях, та головне − знає, як генерувати зухвалі ідеї щодня.  На дизайн-зарядці №2 в Projector Денис розповів, як займатися креативом так, щоб це ніколи не набридало, де брати енергію для роботи і що з усім цим робити. Отже, сім вправ для тренування креатності, які Денис робить сам і рекомендує іншим.


1) Знайдіть хобі

Це може бути що завгодно: в’язання гачком чи в’язання спицями, волейбол (а чому б і ні?), покращення простору, який вас оточує. Якщо вам щось не подобається і ви бачите, що можна зробити по-іншому − можете цей простір змінити під себе.   

Мої хобі − леттеринг та каліграфія, і я знайшов можливість їх застосувати в житті.

Наприклад, я часто пив каву в сусідній кав’ярні. Мені не дуже подобалося, як у них виглядає меню, написане на дошці. Переписав − тепер гарно. У вільний час роблю написи для тату, малюю принти для футболок, створюю логотипи для друзів.  

Маючи хобі, ви можете зробити масу крутих речей.

Але першої поради недостатньо. Щоб успішно творити, потрібно виконувати ще одну вправу:

2) Знайдіть хобі

Тому що одного буде замало. Коли ви починаєте займатися одним хобі, воно може поступово перерости в інше.

Подорожуйте, але не Європою. Тому що Європа однакова — це як кожні вихідні їздити у Львів.

Якийсь час я займався каліграфією і раптом мені захотілося друкувати листівки, обов’язково високим друком. Спробував знайти когось, хто цим займається. Але виявилося, що у Києві є лише одна така людина і вона відповідає на листи раз у декілька тижнів. Мене це не влаштовувало, тому довелося самому купити станок, самому навчитися робити кліше, вивчити процес, технологію і т.д. Щоб не залежати від інших людей. Так простіше.

Це важливо, тому що я отримав навички, які допомогли мені з іншого боку подивитися на дизайн. Знаючи технологію високого друку і маючи на увазі всі обмеження, у мене народжувалися ідеї, прийоми та образи, не схожі на ті, до яких я звик.  

Так само й ваші заняття будуть доповнювати одне одного, і на перетині цих хобі у вас будуть з’являтися зовсім неочікувані ідеї.  

3) Знайдіть ще одне хобі. Для мене це подорожі.

Зараз чимось захопитися і отримати якісь знання простіше простого. Освіта доступна будь-якій людині у будь-якій країні світу.

Подорожуйте, але не Європою. Тому що Європа однакова − це як кожні вихідні їздити у Львів. Культура оформлення простору європейська, люди зі схожим мисленням, побутом, дозвіллям.

Важливо побувати у найвіддаленіших куточках світу. Дізнатися, наприклад, як влаштована Японія, яка була закрита від цивілізації дві тисячі років. Ізольований острів, де суспільство розвивалося без стороннього впливу, яка культура там? Або як все працює в Аргентині − країні, яка стала відкрита світові лише 500 років назад?

А ще, коли ви почнете подорожувати, ви почнете захоплюватися фотографією, як це сталося у мене. Будете розбиратися у лінзах, фокусній відстані, типах об’єктивів, що рано чи пізно стане в нагоді у роботі.

4) І… знайдіть хобі.

Зараз чимось захопитися і отримати якісь знання простіше простого. Освіта доступна будь-якій людині у будь-якій країні світу. Можна знаходити для себе цікаві речі пачками.

Якщо ви відчуваєте, що справа, якою вас просять зайнятися, трохи відводить вас убік від того, чим ви хочете займатися — не займайтеся. Не витрачайте час даремно.

Якось я захопився цивільною авіацією. Вивчив усі літаки, їхні особливості, цікавився причинами різних інцидентів, назбирав купу моделей літаків вдома. І це прикольно. Це відпочинок.

У мене є знайомий, який все життя працював юристом, а в 45 років раптом вирішив стати пілотом цивільного літака. Полетів у Барселону, там пройшов навчання, почав літати другим пілотом, потім першим, зараз вже літає через Атлантику. Просто отак взяв і перевернув своє життя.

5) Не читайте книги про дизайн.

Ви можете читати книги з дизайну, якщо хочете, це не забороняється. Але зараз я бачу, що все дуже швидко і кардинально змінюється. Кожного року нові тренди, нові напрямки. Все, що було написано про дизайн, зараз не має ніякого значення.

Я не кажу не читати взагалі. Просто читати щось інше, окрім книг по дизайну. Я особисто дуже рекомендую ці класні книги не про дизайн:

 

«Природа всіх речей» − це роман про жінку, яка відкрила теорію еволюції раніше Дарвіна, але всі лаври дісталися йому. Вона прожила дуже довге цікаве, круте життя, наповнене подорожами, авантюрами і великими відкриттями.

 

 

«Моя бабуся просить їй вибачити» − це моє останнє відкриття. Смішна і зворушлива книга про те, як після смерті бабусі матеріалізуються всі ті казки, які вона розповідала внучці.

 

 

«Мислення швидке й повільне» книга від володаря Нобелівської премії з економіки Деніела Канемана. Книга про механізм роботи нашого мозку: виявляється, ми приймаємо рішення раніше, ніж ми про них задумуємося і встигаємо проаналізувати.

 

6) Щоб отримати те, чого у вас ніколи не було, потрібно робити те, чого ви ніколи не робили.

Потрібно щодня пізнавати нове, щодня вчитися. Для цього є всі можливості. Прийдете, наприклад, на роботу сьогодні − переробіть те, що вже зроблено, але по-іншому. Спочатку буде боляче, потім прикольно.

7) Посилайте подалі те, що відволікає вас від цілі.

Якщо ви відчуваєте, що справа, якою вас просять зайнятися, трохи відводить вас убік від того, чим ви хочете займатися − не займайтеся. Не витрачайте час даремно.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: