Меню & пошук

5 речей, які необхідно взяти в Ісландію

5 речей, які необхідно взяти в Ісландію

[ads-pc-2]

Льодовикове озеро Йокулсарлон

Найбільш віддалені країни манять нас найбільше. Ну, от зізнайтеся собі, скільки разів ви мріяли про недосяжну Ісландію? Про цю чи то засніжену, чи то зелену маленьку країну, яка так цікавих всіх мандрівників.

iceland-jokulsarlon (22)

Для мене Ісландія – ще одна мрія, яка здійснилася! За тиждень подорожей ми встигли намокнути під численними водоспадами, побачити виверження 80-метрового гейзеру, прогулятися у безкрайніх вулканічних пустелях, виспатися у м’яких зелених мохах, заморозити свої носи на тисячолітньому льодовику та відігрітися у гарячих термальних джерелах.

Пляжі Вік

Ця країна створена для того, щоб подорожувати. Кожен день в Ісландії – як на іншій планеті. Ландшафт щоразу настільки змінюється, що часто важко уявити, як це все може міститися в одній маленькій країні. Пейзажі в основному створювалися лавою, яка розливалася на тисячі кілометрів під час виверження вулканів. Така особливість природи дає неповторні картини. Тут майже немає дерев, лише зелений м’який мох покриває чорне каміння. Як тільки на горизонті з’являється гора чи пагорб, шукай водоспади на ньому, кожен з яких краще за попередній.

Традиційні ісландські будиночки

Ісландія – досить специфічна країна, де все не так, як в інших місцях. Для того, щоб побачити якнайбільше та мандрувати комфортніше, я склала список речей, які варто взяти з собою.

парк Тінґветлір-де зустрічаються Америка і Європа

5 речей, які необхідно взяти в Ісландію:

1. Водійські права. 

Авто в оренду – найпопулярніший спосіб подорожування цією країною. Він також виходить дешевшим у порівнянні з цінами на місцеві автобуси. Траса №1 – найголовніша транспортна артерія країни. Вона йде навколо всього острова і проходить повз велику кількість туристичних місць. В середину острова ведуть дороги з гравію. Такими маршрутами дозволено їхати лише джипам. Тому позашляховик виправданий у випадку, якщо хочеться заглибитися у недосяжні місця національних парків Ісландії.

Бюджетні невеликі машини також популярні серед туристів. Таким був і наш варіант. При пошуку привабливої ціни на авто, варто знайти місцеві ісландські компанії, які пропонують дешевші варіанти.

Подорожувати машиною в Ісландії – це велике задоволення. Трафіку майже немає, пейзажі мальовничі. До того ж, якщо у вас 10-14 днів відпустки, можна об’їхати весь острів навколо!

iceland-jokulsarlon (8)

2. Куртка і штани, що захищають від вітру і дощу.

Одяг не обов’язково має бути теплим, головне – захиститися від холодного вітру, типового для Ісландії. Погода дуже перемінна. Зараз світить сонце, а за кілька хвилин дує вітер, насуваються хмари, температура різко падає. Ісландці пояснюють: “Якщо тобі не подобається погода, почекай 5 хвилин”.

Також речі, які не промокають, знадобляться біля водоспадів, інакше ризикуєте бути повністю мокрими від бризків.

.iceland-seljalandsfoss-1

3. Треки.

Якісні легкі треки необхідні у будь-якій подорожі, але саме в Ісландії вони відіграють суттєву роль. Ландшафт тут настільки різний, що протягом одного дня, ви можете дертися вгору, переходити мілкі річки, гуляти кам’янистою пустелею, бути під водоспадами і так до безкінечності.

iceland-reykjavik-hannaburlaka.blogspot.com

4. Купальник.

Хоч Ісландія і північна країна, де максимальна температура влітку +15°C, не забудьте покласти купальник у валізу. Термальні басейни – одне з основних див острова. Після довгої подорожі приємно розслабитися в гарячій річці серед зелених гір. Природні термальні водойми можна відвідати безкоштовно.

Крім того, у Рейк’явіку дуже багато відкритих великих басейнів з доріжками для плавання, джакузі з гарячою водою від 38°C до 44°C, спеціальними ігровими зонами для водного поло чи баскетболу. Квиток з необмеженим часом перебування у такому басейні коштує лише 4-5 євро!Водоспад Ґульфосс

5. Намет і спальник

Найпопулярнішим місцем для ночівлі на острові є кемпінг. Зупиняються тут більшість туристів від молодих пар з немовлятами до людей похилого віку. Всі ночують в наметах, але користуються організованими чистенькими душами з гарячою водою, туалетами, деякі кемпінги обладнані повноцінною кухнею.

Кемпінги в кілька разів дешевші за готелі чи хостели, і знайти їх можна на будь-якому маршруті, тоді як готелі зустрічаються досить рідко. Також тут популярні «guesthouse» – будиночки чи кімнати, які місцеві мешканці здають туристам. Вони дорожчі кемпінгів, але дешевші готелів. До того ж є можливість поспілкуватися з ісландцями та побачити, як вони живуть.

Варто також прихопити з собою пальник у разі, якщо зупинитися на ніч «дикуном». Це також популярно в Ісландії, і ми самі ночували так кілька разів. Головне при самостійному облаштуванні намету – подивитися, чи ви не знаходитися на приватній території якогось фермера (як правило, вона обнесена невеликим парканом). Якщо так, то необхідно запитати про дозвіл переночувати на його землі. Зазвичай всі доброзичливо погоджуються.

Долина гейзерів

А ось, що зовсім не знадобиться в Ісландії під час літньої подорожі, так це ліхтарик. З кінця квітня до середини серпня у цих широтах триває полярний день. Тому замість ліхтарика можна взяти маску для сну. Місцеві жартують: «В Ісландії я вдягаю свої сонцезахисні окуляри вночі».

Текст і фото – Ганна Бурлака

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: