Меню & пошук

Американський стартап планує висадити мільярд нових дерев за допомогою дронів

Американський стартап планує висадити мільярд нових дерев за допомогою дронів

[ads-pc-2]

Drone3_2

Стартап BioCarbon Engineering, заснований колишнім інженером NASA, планує за рік посадити 1 мільярд дерев і вирішити таким чином проблему вирубки лісів у всьому світі. 

Система висадки виглядає наступним чином: на першому етапі за допомогою безпілотників складається тривимірна карта місцевості і плануються можливі посадки. На другому етапі починається посів – дрони викидають капсули, всередині яких у гідрогелі містяться вже пророщені насінини дерев. Після цього ті ж дрони допоможуть відслідковувати процес росту молодих дерев.

У капсулах міститься пророщене насіння, поміщене в гель з поживних речовин. Враховуючи, що для посадки 1 млрд дерев на рік, кожну секунду необхідно саджати близько трьох десятків насінин, дрони швидше за все стрілятимуть одразу декількома капсулами. При ручній посадці і сприятливих умовах приблизна ймовірність розвитку повноцінних дерев становила б 90%.

Висадка з повітря дещо знижує їх шанси на ріст (до 70-80%), однак і вартість всього процесу є набагато дешевшою – 15% в порівнянні з ручною посадкою. За оцінками авторів стартапу, два оператори дронів за день можуть висадити до 36000 дерев.

3044235-inline-i-1-this-drone-startup-has-an-ambitious-crazy-plan-to-plant-one-billion-trees-a-year-1024x574

Команда стартапа нещодавно виступила на змаганні «Drones for good» (Безпілотники в мирних цілях) в Арабських Еміратах, і до кінця літа обіцяє показати повністю робочу версію своєї системи. Один з учасників проекту, Мартін Тенглер, відповів на питання сайту Geektimes.

– Чи є у вас робочі прототипи капсул для висаджування дерев?

– Так, прототипи є, на жаль фотографій поки надати не можемо.

– Як же їм вдасться проникати у ґрунт?

– Пневматична система буде розганяти капсули на старті, щоб вони досягли потрібної глибини.

– Що станеться, якщо капсула не увійде в землю, і залишиться лежати на поверхні?

– Це зменшить шанси на вкорінення. Але це може відбутися або у випадку пересушеної землі (а в таку землю ми й не будемо саджати дерева), або ж якщо капсула наткнеться на перешкоду (що малоймовірно завдяки ретельній підготовці та картографування місцевості).

– Як ви оцінюєте відсоток успішно вкорінених капсул?

– 80-90%

– Чому ви вирішили використовувати дрони, а не, наприклад, невеликі трактори-всюдиходи?

– Такі трактори використовуються, але їм дуже важко потрапити туди, де немає доріг або де місцевість досить нерівна. У дронів в цьому сенсі набагато більше можливостей.

– А якщо лісники просто будуть розкидати капсули з вантажівки?

– Такий метод надзвичайно малоефективний, тому так ніхто не робить.

– А як зараз намагаються замістити вирубку дерев? 15 мільярдів висаджених замість 26 мільярдів вирубаних щороку.

– Зараз застосовується виключно ручна посадка.

– Як ви потрапили на змагання «Drones for good»?

– Ми подали заявку і нам пощастило – ми пройшли до півфіналу, а потім і до фіналу змагання. Там було дуже багато цікавих проектів, з ними можна ознайомитися на сайті конкурсу.

– Як ви плануєте фінансувати проект?

– Ми отримали початкове фінансування від фонду Skoll Venture Foundation, зараз обговорюємо фінансові питання з іншими інвесторами. Також ми шукаємо інвесторів і клієнтів, яких би зацікавила наша технологія. Крім цього, ми працюємо над краудфандинг-кампанією, яка за планом почнеться через пару місяців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: