15 неймовірних фото, які зняв супутник NASA за 15 років
15 неймовірних фото, які зняв супутник NASA за 15 років
[ads-pc-2]
У грудні 1999 року NASA запустила супутник Terra, флагманський апарат системи Earth Observing System, який був нашпигований різноманітними датчиками та інструментами для збору корисних даних про нашу планету. Супутник, який запускали на 6 років роботи, продовжує працювати і дотепер, і сьогодні агенція виклала підсумки з 15-ти найбільш цікавих даних та фотографій, знятих Terra.
1. Blue Marble, 2002
В 1972 році астронавти Apollo, відлетівши на достатню відстань, зняли іконічну фотографію Землі, відому як Blue Marble. У 2002 році NASA відтворило це фото, зробивши новий знімок планети у натуральному кольорі.
2. Танення антарктичного льоду
Саме завдяки космічним зображенням можна побачити, як змінюється ландшафт планети впродовж тривалого часу. На фото зверху – танення льодовикового шельфу на Антарктичному півострові з січня по квітень 2002 року.
3. Концентрація озону
Озонова діра над Антарктидою продовжувала хвилювати вчених, і Terra зняв її у кількох різних спектрах, замірявши різні рівні хімічних сполук.
4. Рослинність
На графіці показана схема росту рослинності на всій планеті. Зверніть увагу, що на екваторі зелень росте цілорічно, а в помірних широтах листя на зиму опадає.
5. Арктичне потепління
Terra заміряла зміни температури над Арктикою між 2000 та 2014 роками: блакитні ділянки показують місця, де морська крига розтанула, а червоні – де сонячна абсорбція, відповідно, зросла.
6. Забруднення повітря
Рівень діоксиду нітрогену над урбанізованими місцями США знизився протягом 2005-2011 років.
7. Палаюча планета
Лісові пожежі завдають значної шкоди лісам Землі, особливо в екваторіальній зоні.
8. Дим
Іноді вони настільки сильні, що їх дим видно з космосу. Terra зняв каліфорнійські лісові пожежі у серпні 2013 році.
9. Зменшення Арктики
Танення морської криги трапляється внаслідок глобальних змін клімату на планеті. На графіку – Арктика протягом вересня 2009 – січня 2011 року.
10. Поширення СО2
Максимальна концентрація діоксиду карбону на планеті – взимку та навесні, після чого вегетація рослин вбирає в себе СО2.
11. Пил
Пил з пустель Ірану, Пакистану та Афганістану виноситься вітрами в Арабське море.
12. Топографічна карта
Завдяки знімкам Terra вчені створили найточнішу топографічну карту Землі, яка показує рельєф та перевищення землі над рівнем моря. Ці дані будуть використовуватись під час землетрусів, паводків та інших надзвичайних ситуацій.
13. Цвітіння планктону
Базовий ланцюжок харчування в океані – фітопланктон – іноді видимий з космосу і простягається на сотні кілометрів.
14. Карбон моноксид
Завдяки кооперації екологів всього світу та встановлення жорстких обмежень забруднення повітря вдалося знизити рівень СО в повітрі за останні 15 років.
15. Озонова діра
Озонова діра, хоча й зменшилась та стабілізувалась, продовжує існувати над Антарктидою. Знімок Terra зафіксував її сезонні зміни.
0 Коментарів