Меню & пошук

Через танення арктичного льоду білі ведмеді можуть зникнути до 2100 року — дослідження

Через танення арктичного льоду білі ведмеді можуть зникнути до 2100 року — дослідження

Репродуктивна здатність ведмедів знизиться, якщо вони будуть змушені занадто довго обходитися без їжі.


[ads-pc-2]

Нове дослідження виявило, що більшість білих ведмедів може зникнути до 2100 року. Про це пише The Guardian з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Nature Climate Change.

Танення арктичного льоду може викликати голод і репродуктивну недостатність вже до 2040 року — це призведе до локального вимирання. А до 2080 року білі ведмеді на більшій частині Аляски і Росії будуть вже під загрозою зникнення. 

У дослідженні розглянули два можливі сценарії розвитку подій. При збереженні рівня викидів парникових газів до кінця століття білі ведмеді, ймовірно, залишаться тільки на Островах Королеви Єлизавети — найпівнічнішому сегменті Канадського Арктичного архіпелагу. Навіть якщо викиди парникових газів зменшаться, більшість популяції білих ведмедів в Арктиці буде відчувати репродуктивну недостатність до 2080 року.

Вчені підрахували, що у світі залишилося менше ніж 26 000 білих ведмедів. 

«Протягом деякого часу було ясно, що білі ведмеді постраждають від зміни клімату», — сказав Пітер Молнар, біолог з Університету Торонто в Скарборо і провідний автор дослідження. «Але було не зовсім ясно, коли потрібно очікувати значного зниження популяції і репродуктивної функції білих ведмедів, що в кінцевому підсумку може призвести до їх зникнення. Ми не знали, чи відбудеться це в цьому столітті».

Білі ведмеді використовують запаси енергії, які вони накопичують протягом зимового сезону полювання, щоб пережити недовгі літні місяці на суші. Репродуктивна здатність ведмедів знизиться, якщо вони будуть змушені занадто довго обходитися без їжі.

Щоб з’ясувати, коли ведмеді можуть опинитися на межі зникнення, Мольнар і його колеги оцінили вагу полярних ведмедів і змоделювали використання енергії тваринами, щоб визначити кількість днів, які вони можуть голодувати. Потім вони об’єднали ці дані з прогнозами танення арктичного льоду. 

Білих ведмедів можна врятувати тільки захищаючи їхнє середовище існування — це вимагає боротьби зі зміною клімату на глобальному рівні. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: