Меню & пошук

Музей метро в Києві запропонували перенести в закинутий тунель

Музей метро в Києві запропонували перенести в закинутий тунель

[ads-pc-2]

2494207_original

Музей, присвячений Київському метрополітену, запропонували перенести в один із закинутих тунелів, які зараз не використовуються. Про це в своєму блозі пише автор ідеї, київський блогер та фотограф Олег Тоцький

За його словами, в Києві є ідеальна локація для створення автентичного та цікавого музею метро – покинута ділянка тунелю між станціями Університет та Хрещатик, яка використовувалась до того, як в 1987 році була збудована станція Театральна. Вказаний відрізок був пройдений одним із перших в історії столичного метрополітену, що вже робить його історичним. Ось який вигляд мала ця ділянка:

2495998_original

Між станціями “Хрещатик” і “Університет”, відкритих в 1960 році, спочатку ніяких проміжних станцій не було, а “Театральна” з’явилася лише в 1987 р. для забезпечення пересадки на майбутню третю лінію. Станцію побудували осторонь від діючої ділянки і незадовго до пуску врізали в неї нові тунелі, що ведуть до “Театральної”. На згадку про цю операцію залишилося приблизно 1,5 км старих тунелів між точками врізки. Добудовувати їх не стали і вони збереглися практично в тому ж вигляді, що і раніше. У метро вони називаються “викидними тунелями”, в народі – “заброшка” або “консерва”.

2488697_original

Тут навіть є заблоковані гермозатвори, старі санвузли, вентузел і дренажне перекачування. Частина устаткування знаходиться в робочому стані і справно виконує свої функції.

При грамотній організації простору, такому музею не буде ціни. Більш того, прямих аналогів подібного музею в світі особисто я не знаю.

За словами Олега Тоцького, простору цієї ділянки цілком достатньо, щоб організовувати там постійні та тимчасові експозиції, виставки обладнання, яке використовується в метрополітені, та багато іншого. Щоправда – за умови організації цивілізованого входу для туристів. Зараз пропозиція Тоцького – в офіційному вигляді, з технічними обґрунтуваннями та загальною концепцією проекту – знаходиться на розгляді в керівництва підземки.

В адміністрації метро цю ідею оцінюють в 20 мільйонів гривень і кивають на інвесторів: “Цю ідею нам запропонували самі жителі міста. Але на створення такого музею необхідно мінімум 20 млн гривень, а у метро таких коштів просто немає! Якщо знайдеться інвестор, який буде готовий втілити мрію в реальність, то музей з’явиться вже через рік”, – розповіли представники метрополітену газеті Сегодня.

Перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов категорично проти ідеї музею метро в тунелі. На його думку, музей потрібно організовувати на законсервованій станції, і в Києві така станція є – Львівська брама. “Ця ідея вимагає колосальних вкладень – сотні мільйонів гривень! Потрібно проводити додаткову вентиляцію, забезпечити дотримання всіх норм пожежної та санбезпеки, а також евакуації… Такий музей можна організувати, наприклад, на законсервованій станції метро Львівська брама: там є вентиляція, пожежні виходи і там можуть одночасно перебувати багато людей”, – пояснив Ніконов.

2489508_original

На даний момент музей метро розташований на проспекті Перемоги і займає два поверхи адміністрації Київського метрополітену.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: