Вирушаючи в Полтаву: що подивитись по дорозі
Вирушаючи в Полтаву: що подивитись по дорозі
[ads-pc-2]
Полтава – це українська душа, як кажуть жителі міста і туристи, які хоча б раз у ньому побували. Тут народились відомі українські письменники, поети, діячі Іван Котляревський, Микола Гоголь, Маруся Чурай, жив Панас Мирний і працював Антон Макаренко. Полтавці до сьогодні шанобливо зберігають пам’ятки архітектури, реставрують церкви і собори, щоб з гордістю розповідати гостям про історію міста.
З Києва до Полтави можна доїхати будь-яким видом транспорту, але зробити поїздку комфортною і додати ще кілька цікавих місць по дорозі можливо тільки під час поїздки автомобілем. Подорож на власному авто – це прекрасна можливість спланувати унікальний маршрут, влаштувати міні-екскурсії по відомих архітектурних спорудах, зробити кілька зупинок та весело провести час з попутниками впродовж всієї подорожі. Разом з BlaBlaCar ми потурбувались про те, щоб зробити вашу автомобільну подорож цікавішою і сповненою вражень, та зібрали найлегендарніші місця, куди варто заїхати по дорозі.
Дорога
Відстань між Києвом і Полтавою становить 345 км, які можна проїхати за 4 години. Маршрут проходить по трасі М-03, яку умовно розділяють на автобан, який був відремонтований для Євро-2012 з дозволеною середньою швидкістю 130 км/год, та дорогу понад селами і містами з лімітованою швидкістю до 70 км/год на деяких участках, яка знаходиться в хорошому стані. Траса М-03 вважається стратегічною для вантажних автомобілів, тому водіям необхідно бути уважним при обгонах на поворотах і на участках, де дорога звужується. Придорожніх кафе і ресторанів, а також АЗС практично усіх відомих брендів впродовж усього маршруту більше, ніж достатньо.
Подорожуючи автомобілем з Києва, ми проїдемо Бориспіль, Яготин, Лубни, Решетилівку та Полтаву, а також декілька місць, про які розповімо далі.
Легендарне кафе “Королева бензоколонки”, Пирятин, 157 км від Києва
У 1960х роках на одній з АЗС міста Пирятин знімали легендарну радянську комедію “Королева бензоколонки”, а кафе з однойменною назвою працює до сьогодні, правда, дещо реконструйоване і оновлене. Їдучи у східному напрямку, українські туристи тут обов’язково зупиняються, роздивляються фотографії з героїнею фільму Н. Румянцевою і згадують епізоди з фільму.
Мгарський монастир, Лубни, 204 км від Києва
В Україні безліч красивих монастирів, церков, храмів і архітектурних споруд, які збереглись до сьогодні і несуть у собі багату історію. Одна з таких пам’яток – Мгарський або Спасо-Преображенський монастир. Понад 400 років тому в Спасо-Преображенському Мгарському монастирі жили запорізькі козаки. З 1993 року тут відроджений чоловічий монастир, який функціонує і сьогодні. На території є безліч відреставрованих споруд і об’єктів, а також відбудована бібліотека.
Миргород, 251 км від Києва
В 11 столітті князь Київської Русі зустрічався у славнозвісному місті Миргород для підписання угод і договорів, звідси і назва – Мир-город. Сьогодні на території працює безліч курортів і оздоровчих закладів, до яких приїздять протягом року жителі багатьох міст України. Посеред міста розташований став, який має символічну для місцевих жителів назву “калюжа”.
Диканька, 334 км від Києва
Одного дня не вистачить, щоб прогулятись в парку “Диканський”, обійти безліч архітектурних пам’ятників і музеїв у цьому місті. Диканька стала популярною завдяки легендарному твору Миколи Гоголя “На хуторі поблизу Диканьки”, написаний у 1831 році. Щороку українці приїжджають в село, щоб побачити славнозвісні чотири дуби, де за легендою зустрічались Мазепа і Мотря, побачити Тріумфальну Арку і зайти до Троїцької церкви.
Полтава, 345 км від Києва
Полтава – одне з найстаріших міст України, якому, за словами істориків, понад 1100 років. Національний заповідник “Поле Полтавської Битви” відвідують усі, хто приїздить до Полтави, адже про легендарну Полтавську битву, напевне, знає вся Європа. В заповіднику зберігається безліч артефактів, археологічних пам’яток. Прогулюючись центром міста – головною вулицею Полтави, можна натрапити на декілька цікавих місць, у тому числі, зайти до Свято-Успенського Собору і піднятись на дзвіницю, з якої відкривається красива панорама міста. На березі річки Ворскла знаходиться відреставрований Хрестовоздвиженський Собор, а на Івановій горі – музей-садиба відомого українського письменника Івана Котляревського.
Іра Литовченко, часто їздить в цьому напрямку:
Дорога до Полтави дуже швидка і комфортна, якщо не враховувати кількох ділянок, на яких все ще ведеться реконструкція траси, і дорога звужується до 1 смуги. В цілому стан дорожнього полотна більш ніж задовільний і дозволяє їхати з середньою швидкістю 110 км/год до кінцевого пункту призначення.
На жаль, безпосередньо на трасі особливих пам’яток немає. Для тих же, кого не лякає коло в 30-40 км, є чудова можливість відвідати Переяслав-Хмельницький з його етномузеєм, Пирятинський національний парк, Миргород, Диканьку та інші місця, так чи інакше пов’язані з Гоголем і традиціями центральної України.
Сама Полтава – дуже душевне і провінційне містечко. Багато парків, монастирів, красива центральна вулиця і оглядовий майданчик у центральній частині міста. Відмінна локація, по якій приємно прогулятися навесні-влітку, від душі наїстися галушок з вареників, поставити галочку і поїхати далі.
2 коментарі