Меню & пошук

9 країн, яких не існувало 20 років тому

9 країн, яких не існувало 20 років тому

[ads-pc-2]

Місяць тому Україна відзначала 20-ту річницю з Дня незалежності. І хоча святкування були дещо затьмарені політичною нестабільністю в країні, держава перейшла символічну позначку у 20 років існування.

Насправді ж 20 років – це дуже невеликий термін у світовій історії. Що і доводить матеріал Lonely Planet, показуючи країни, яких не існувало два десятиліття тому, хоча нам може здаватись, що вони були завжди.

Чехія і Словаччина

Прага

Можливо вас це здивує, але 20 років тому такої країни, як Чехія, ще не існувало. Після Другої cвітової війни Чехословаччина, що складалася з двох країн, потрапила під вплив СРСР, і на її території встановився комуністичний лад. Лише в 1989 році, після Оксамитової революції, Чехословаччина оголосила про свою незалежність, а першим президентом було обрано Вацлава Гавела.

Проте разом Чехія та Словаччина триматися не змогли, і 1 січня 1993 року колишня радянська республіка розпалася на дві незалежні країни. В світовій історії є небагато випадків, коли країни розходяться мирним шляхом за спільною згодою, і Чехія та Словаччина – один з них. Обидві країни в 2004 році вступили до Євросоюзу.

Східний Тимор

Східний Тимор

Мініатюрна країна, розташована на острові в Індійському океані, йшла до своєї незалежності тернистим і кривавим шляхом. Рух до незалежності почався у 1975 році, коли над маленькою територією Східного Тимору спробувала встановити контроль Індонезія. Після років війни та невизначеності у 2002 році було офіційно оголошено про незалежність країни. Проте безлад там триває і досі.

Еритрея

Еритрея

Ще одна маленька країна, що розташована на вузькій прибережній смузі узбережжя Червоного моря в Африці. Еритрея здобула незалежність від Ефіопії у 1993 році. Проте вже через 5 років між країнами спалахнула війна, і зараз кордон між ними закритий. Еритрея – одна з найбідніших країн Африки, у 2010 році вона зайняла останнє місце в рейтингу країн за станом свободи слова.

Палау

Палау

До складу країни входять понад 200 островів, проте лише 8 з них є заселеними. Населення Палау таке ж маленьке, як і її площа – всього 20 тис. людей. Незалежність країна отримала в 1994 року, коли завершився період протекторату США. Зараз в Палау активно розвивається туризм – на островах чудові можливості для дайвінгу.

Сербія

Белград

У ХХ столітті територія Сербії перебувала у складі кількох держав підряд. Після розпаду комуністичної Югославії у 1991 році до 2003 року країна перетворилася у федеративну республіку Югославію, в 2003-му – конфедерацію Сербії і Чорногорії, і зараз від неї залишилась лише, власне, Сербія, оскільки в 2006 році Чорногорія оголосила незалежність, як і Косово в 2008 (хоча останній факт визнали лише 81 країна світу).

Зараз Белград взяв курс на євроінтеграцію і має хорошу перспективу вступу в ЄС.

Боснія і Герцеговина

Сараєво

Як і Сербія, Боснія та Герцеговина була частиною колишньої великої Югославії, і також пройшла через всі жахи балканської війни у 90-х. Знадобилося більше десяти років, щоб відновити зруйновану економіку та повернути країну до стабільності. Наразі три найчисельніші групи населення – це мусульмани, православні серби та католики-хорвати.

Чорногорія

Чорногорія

Найменша з шести республік колишньої Югославії і напевно одна з найдинамічніших. Незалежність Чорногорія отримала у 2006 році після результатів всенародного референдуму. Зараз країна, що зробила акцент на туризмі, пожинає перші плоди цього кроку. У грудні 2010 року Чорногорія отримала статус офіційного кандидата на вступ до ЄС.

Південний Судан

Південний Судан

Наймолодша на даний момент держава світу проголосила свою незалежність 9 липня 2011 року. Того ж місяця Південний Судан прийняли в ООН та Африканський союз, проте попереду чимало роботи: країна є однією з найбідніших у світі, незважаючи на багаті родовища нафти. Економіка та соціальна сфера зруйновані через дві громадянські війни, що тривали в Судані останні 30 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: