Меню & пошук

У варшавському зоопарку трьом слонам, які страждають від стресу, будуть давати медичний канабіс

У варшавському зоопарку трьом слонам, які страждають від стресу, будуть давати медичний канабіс

У разі успіху проєкт можуть поширити на інших тварин, які живуть у неволі.


[ads-pc-2]

У варшавському зоопарку трьом слонам, які страждають від стресу, будуть давати медичний канабіс, повідомляє The Guardian. Так хочуть перевірити, чи знижує марихуана рівень стресу у тварин. На отримання переконливих доказів цієї гіпотези знадобиться близько двох років. У разі успіху проєкт можуть поширити на інших тварин, які живуть у неволі.

Висококонцентрований канабідіол їм будуть давати у рідкому вигляді — тварини зможуть вживати його через хобот. Початкові дози канабісу порівнянні з дозами для коней: в ампулі міститься дюжина крапель олії канабідіолу, яку тварини прийматимуть два або три рази на день.

Медичний канабіс використовується у всьому світі для лікування собак і коней, але «це, ймовірно, перша ініціатива такого роду для слонів», — сказала ветеринарка Агнешка Чуйковська. За її словами, канабідіол не викликає ні ейфорії, ні шкідливих побічних ефектів для печінки і нирок.

«Це спроба знайти нову природну альтернативу наявним методам боротьби зі стресом», — сказала Чуйковська.

Нещодавно у стаді слонів зоопарку померла альфа-самка. Працівники зоопарку зафіксували високий рівень стресу слонів після цього, перевіряючи рівень їхніх гормонів і спостерігаючи за поведінкою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: