Меню & пошук

У Фінляндії людям просто так щомісяця платили €560. Показники їхнього психічного здоров’я покращилися — дослідження

У Фінляндії людям просто так щомісяця платили €560. Показники їхнього психічного здоров’я покращилися — дослідження

Базовий дохід не став стримуючим фактором для людей, які хотіли влаштуватися на роботу.


[ads-pc-2]

Фінляндія провела перший в Європі національний експеримент з базовим доходом: протягом двох років (2017 і 2018) уряд виплачував по 560 євро на місяць 2 тисячам безробітних у віці від 25 до 58 років. Виплати не знижували, якщо людина отримувала роботу або підвищення зарплати. Після цього дослідники порівняли зайнятість і добробут тих, кому виплачували базовий дохід, і контрольної групи (173 тисячі людей), які отримували допомогу по безробіттю. Про це пише видання New Scientist. 

За результатами досліджень, у період з листопада 2017 року по жовтень 2018 роки люди з базовим доходом працювали в середньому на шість днів більше, ніж ті, хто отримував допомогу по безробіттю. У сім’ях з дітьми збільшилася кількість зайнятих, а також серед тих, чия рідна мова не була фінською або шведською, але причини цього поки незрозумілі. Базовий дохід не став стримуючим фактором для людей, які хотіли влаштуватися на роботу.

При опитуванні люди, які отримували універсальний базовий дохід замість регулярної допомоги по безробіттю, повідомляли про кращий фінансовий добробут, психічне здоров’я і когнітивні функції, а також про вищий рівень впевненості в майбутньому. 

Попередні результати, опубліковані в лютому минулого року, не виявили відмінностей між двома групами за кількістю робочих днів у 2017 році.

Відповідаючи на питання, чи може базовий дохід допомогти людям, що стикаються з такими ситуаціями, як економічні наслідки пандемії COVID-19, Мінна Юлікянне з Інституту соціального страхування Фінляндії відповіла, що він може допомогти зменшити стрес в невизначений час.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: