Меню & пошук

Як подорожувати 20 разів на рік і не припиняти працювати

Як подорожувати 20 разів на рік і не припиняти працювати

«Робота – не там, де офіс, а там, де можуть мене знайти»


[ads-pc-2]

Якщо цього літа запланувати відпустку не вдається, але сил і бажання проводити теплі дні в офісі немає, можна подорожувати, не відриваючись від роботи.

Денис Логвиненко – керівний партнер і директор рекламного агентства Havas Digital Kyiv, на рахунку якого вже більше 250 відвіданих міст. Попри напружений графік роботи він старається подорожувати хоча б раз чи два на місяць. Спеціально для Inspired Денис розповідає, як йому вдається так часто бувати за кордоном і вести при цьому бізнес, а також про планування своїх поїздок.


Краще рахувати кількість міст, а не країн

Я подорожую приблизно 20 разів на рік. Це як робочі поїздки, так і особисті. Є подорожі, що прив’язані до дат: бізнес-тріпи, фестивалі, новий рік, день народження. Всі решта спонтанні просто дивлюсь, де є вільні дати і куди можна поїхати. З приходом лоукостерів і скасуванням віз можу прокинутися і полетіти в іншу країну замість сидіти на одному місці. А коли я вже за кордоном, то керуюсь думкою: «Навіщо повертатися, якщо можна поїхати ще далі?»

Тривалість подорожей залежить від дистанції. Якщо летиш в Азію чи США, потрібно 2-3 тижні мінімум. Інакше немає сенсу долати відстань у 14 годин. Якщо це Європа і політ займає 2-3 години, можна сміливо їхати на 3-4 дні (так званий довгий вікенд) без ускладнень для бізнес-процесів.

Я повернувся з Балі, і перше, що в мене було це ice-breaking розмови про те, який я засмаглий і щасливий. Я ділився враженнями, із цього починаються зустрічі з клієнтами, з командою, і це перехід на більш особисті взаємини.

Точну кількість країн, які я відвідав, не знаю. Краще оцінювати кількість міст. Можна їхати в одну країну, але в різні напрямки. Наприклад, у тій же Франції не можна порівнювати Лазуровий берег і Нормандію. Різні регіони країни це різний досвід, спосіб проведення часу, темперамент, кухня, погода.

Мої подорожі в цифрах не менш ніж 250 міст. Наприклад, за 3-4 дні останньої поїздки в Німеччину ми встигли побувати в 7 містах. Переважно орендую автомобіль або їжджу потягом, щоб встигнути більше побачити. Коли я жив і вчився в США, то побував у 27 штатах і в кожному дослідив багато маленьких цікавих містечок.

Улюблені міста в Європі: Берлін і Дрезден в Німеччині, Барселона в Іспанії, Лісабон і Порто в Португалії, Лондон у Великій Британії. В Азії – Балі, а в США – Нью-Йорк і Чикаго.


Подорожі сприяють розвитку бізнесу

Вважаю, що подорожі не заважають бізнесу, а навпаки, допомагають не вигорати, бути зарядженим і заряджати інших людей.

Тут потрібно розглянути функціонал лідера в команді. Лідерство це не тільки інтелект і досвід, це заряд енергії. Немає енергії немає лідерства: ти не можеш мотивувати команду слідувати за собою чи бути кілька років разом з тобою в бізнесі.
Подорожі впливають на твій настрій і сприйняття. А такі речі в команді передаються ланцюговою реакцією. Я повернувся з Балі, і перше, що в мене було це ice-breaking розмови про те, який я засмаглий і щасливий. Я ділився враженнями, із цього починаються зустрічі з клієнтами, з командою, і це перехід на більш особисті взаємини.

Після поїздки на Web Summit в Лісабон всі говорили про big data та штучний інтелект. Ми загорілись ідеєю використати це якось в комунікаціях, рекламі й діджиталі. Активно почали вивчати і працювати в цьому напрямку. Так випустили проект на основі штучного інтелекту Renault Duster, з яким цього року взяли золото на Kyiv International Advertising Festival  у категорії Innovative Communication / Technology.


Вважаю, що подорожі не заважають бізнесу, а навпаки, допомагають не вигорати, бути зарядженим і заряджати інших людей.

Подорожувати і не випадати з робочих процесів

Подорожувати і контролювати всі процеси команди і бізнесу допомагають декілька важливих факторів:

– професійна команда;

– налагоджені процеси;

– довіра і делегування.

Це коли ти знаєш, що все на своїх місцях і кожен розуміє, що робить, навіть якщо тебе немає.

 

Був час, коли я будував офіс в іншій країні й перебував там по 2-3 тижні. В основному я проводив час із клієнтами, зустрічався з новими людьми, розвивав бізнес і віддалено керував командою в Україні.

У цьому процесі втрачається швидкість прийняття рішень. Девайси і технічні інструменти поки що не здатні замінити живу розмову і культуру розуміння одне одного. Вони допомагають все структурувати, не загубити завдання, але при цьому втрачається контакт з командою, ви більше не вирішуєте задачі в одному ритмі.

Команда не бачила клієнтів, тож я був єдиною ланкою зв’язку. Очікування, передані через електронну пошту, проектний софт чи google hangouts, не транслюють загального враження, і це може порушувати взаємодію з командою і всередині неї. Тому я почав приїжджати значно частіше, проводити час з працівниками, заряджати їх енергією і швидкістю.

Я майже постійно онлайн, тож місце мого перебування не має значення для того, щоб проконтролювати всі процеси. Робота не там, де офіс, а там, де можуть мене знайти.

Коли часто літаєш, пропадає щоденний флер лідерства. Але це радше питання зрілості команди, можливості делегувати, довіряти і не втрачати зв’язок, навіть якщо ви на відстані. Це можна порівняти з усвідомленим слуханням в діалозі. Ти не робиш вигляд, що слухаєш, а вникаєш у те, що людина говорить. Так і в команді важливе усвідомлення спільної роботи.


Важливо завжди бути на зв’язку

У тебе має бути хороший девайс, що довго тримає батарею, або додатковий спосіб підзарядки. Мені повністю вистачає телефона, щоб вирішувати бізнес-задачі. У мене стоїть Basecamp для проектних завдань, Telegram для швидкої комунікації, Google-пошта та календар, що нагадує, які дзвінки і зустрічі не можна пропускати, навіть якщо я далеко.

Необхідно перевіряти всі додатки три рази на день: зранку, в обід, увечері. На кожну перевірку витрачаю близько години. Всі важливі файли є в «хмарі», тому доступ до них є завжди. Я майже постійно онлайн, тож місце мого перебування не має значення для того, щоб проконтролювати всі процеси. Робота не там, де офіс, а там, де можуть мене знайти.

Головне – створити умови, щоб усі розуміли, що ти завжди доступний – ти в режимі роботи тоді, коли й твоя команда.

Якщо це тривалі поїздки і є різниця в часі, ти прокидаєшся раніше і виходиш на зв’язок, коли в команди робочий час. Якщо це Європа, то я на зв’язку зранку до виходу з готелю, в обід і ввечері для формування завдань на наступний день.
Усе супергаряче надсилають у Telegram чи Messenger. Це дозволяє моментально реагувати і вирішувати питання. Колись я поїхав і забув підписати зарплатні відомості. Так багато повідомлень від команди в один день я ще не отримував.


Хто може працювати віддалено?

Усі, хто не прив’язані до місця, всі креативні спеціалісти можуть так працювати. Менеджменту це можна робити тільки тоді, коли компанія зріла. Не можна кидати бізнес, в будь-який момент ти маєш бути в ньому.

Я з тих керівників, яких більше цікавить результат, ніж формальність. У нашому  агентстві гнучкий графік початку робочого дня. У всіх різні біоритми, тому головне знати свої задачі і дотримуватись дедлайнів. У командних завданнях потрібно враховувати також інтереси своїх колег.

Але в нас є й штатні працівники, які перебувають поза офісом більшість часу. Креативний копірайтер, що працює на певний проект, приїжджає на зустріч з клієнтом і брифінг з командою, а далі може, наприклад, одночасно вести комунікацію і бути з дитиною вдома.

Головне – створити умови, щоб усі розуміли, що ти завжди доступний – ти в режимі роботи тоді, коли й твоя команда.


7 лайфхаків для тих, хто хоче працювати в подорожах

Побудуйте роботу в команді так, щоб знати задачі наперед і бути на зв’язку.

– Переконайтеся, що ви підписали всі потрібні документи до від’їзду.

– Перевірте, чи в країні, до якої подорожуєте, не заблоковано основні сервіси, з якими будете працювати.

– Перевірте свій мобільний тариф або подумайте про покупку місцевої sim-карти.

– Зателефонуйте в банк заздалегідь, якщо плануєте покупки, щоб уникнути блокування картки.

– Знайдіть найближчий lobby bar з хорошим інтернетом, якщо вільний інтернет – це проблема для країни.

– Не оновлюйте всі програми під час поїздки, це забирає багато ресурсів телефона і він швидко розряджається.


Про планування подорожей

Я підписаний на десятки телеграм-каналів, які живлять мене різною інформацією про можливості полетіти вже сьогодні чи завтра. Серед них є «FunTripTo», «Подорожуй дешево», «Ветер дует», «193 Країни», «Яхтинг», «DavayLowcost».  

Переважно я планую подорожі й купую квитки самостійно. Винятком може бути яхтинг, експедиція чи похід у гори, де потрібен гід чи інструктор. Тоді я купую готові тури.


Квитки

Коли приїжджаю в нове місто, вмикаю функцію «вивести всі пам’ятки» або «місця з найвищим рейтингом». Додатково моніторю, куди варто піти, в якомусь модному виданні регіону. Відмічаю ці місця на карті і ось план на поїздку. Так само знаходжу локальних фотографів, адже вони найкращі гіди

Квитки дивлюсь на Skyscanner або Anywayanyday. Використовую ці сервіси як генератори пошуку, а за самими квитками вже переходжу на сайт авіакомпаній.

Важливим при плануванні подорожі є також Priority Pass, Business Lounge. Вони дозволяють не витрачати час в чергах, не думати про їжу і знайти час на вирішення бізнесових питань.

Подорожую частіше з ручною поклажею. Все, що купую в поїздках (речі, сувеніри, тощо), пакую і відправляю поштою в Київ. У цьому допомагає DHL чи інши сервіси. Це комфортніше, ніж тягнути все на собі, і допомагає легко планувати переїзди з міста в місто.


Житло

Житло бронюю, коли купую квитки чи вже за фактом прильоту. Використовую Airbnb, booking.com, Hotels Tonight. Мені дуже подобається додаток Hotels Tonight. Бронюєш день у день – тобі дають додаткову знижку. Це дуже зручно при частих переїздах і незапланованих ситуаціях.


Враження

Коли бронюєш житло на Booking, сервіс надсилає тобі підбірку місць, куди краще піти, закриваючи базові потреби на місто.

Подобається додаток офлайн-карт MapsMe. Щоб користуватись офлайн, їх потрібно завантажити завчасно. Коли приїжджаю в нове місто, вмикаю функцію «вивести всі пам’ятки» або «місця з найвищим рейтингом». Додатково моніторю, куди варто піти, в якомусь модному виданні регіону. Відмічаю ці місця на карті і ось план на поїздку. Так само знаходжу локальних фотографів, адже вони найкращі гіди, а «сувеніри» з поїздки круті фото.

 

Автори: Денис Логвиненко, Юлія Наконечна

Фото: Денис Логвиненко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: