Меню & пошук

Пекельні поїздки: як зміни клімату позначаться на перевезеннях

Пекельні поїздки: як зміни клімату позначаться на перевезеннях

Будуть деформуватися залізничні колії


[ads-pc-2]

Після низки досліджень науковці встановили: кліматичні зміни крім загальновідомих сфер також суттєво позначаться на залізничних перевезеннях та доставках продукції. Зокрема за кілька років можуть деформуватися колії, а двигуни поїздів припинятимуть свою роботу в гарячу пору дня, пише Mashable.

Через спеку, яка прогресувала останній місяць у Європі та світі, зірвався рух поїздів у Франції та зі значними запізненнями рухався залізничний транспорт у Каліфорнії. За рік до того аналогічна ситуація склалася у Великій Британії.

«Це не проблема, яка зникає. Це не те, що відбудеться за 10 років. Це те, що ми спостерігаємо вже зараз», – сказав швейцарський науковець Патрік Вінігер.

Річ у тім, що двигуни перегріваються, а вагони зазнають теплового стресу. Це все потребує додаткових витрат енергії на охолодження. Також пошкоджуються колії. У дні з особливо високою температурою метал стає м’якшим. Коли багатотонний поїзд рухається по ньому, то деформує колії. З часом вони викривлюються або зовсім виходять з ладу.

За попередніми оцінками вчених, фінансові наслідки тільки для США від затримки поїздів та викривлених рейок становитимуть від $45 до $60 мільярдів до кінця століття. Це також означає збільшення витрат на паливо або електроенергію, екіпаж і низку інших експлуатаційних витрат.

Аби уникнути таких втрат, науковці пропонують у своїй статті низку порад: від перефарбовування рейок у білий колір (що відбиватиме промені сонця) до встановлення температурних датчиків на коліях. Учені наголошують: це необхідні інвестиції. Інакше за кілька років по всьому світу виникне колапс із зірваними доставками продукції та масовими затримками поїздів з пасажирами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: