Меню & пошук

Ісландія двох мрійників: подорож до засніжених гір та гарячих озер

Ісландія двох мрійників: подорож до засніжених гір та гарячих озер

[ads-pc-2]

DSC_5117

Є в Ісландії одне місце, куди ми дуже хотіли потрапити, і це місце – Ландманналаугар. Дістатися автостопом туди практично нереально, на орендованих машинах – заборонено, оскільки асфальтована дорога там повністю відсутня. Але є декілька варіантів, як туди можна безпечно доїхати, і сьогодні – саме про них.

Два такі варіанти – це екскурсійний автобус або джип. Взагалі подорожувати на туристичних автобусах в Ісландії не найкраща ідея. Весь день ви будете дивитися у вікно з автобуса, а прибувши на місце, вам дадуть всього декілька годин, щоб погуляти і насолодитися краєвидами. Потім знову автобус і та сама дорога назад. Нудно і невиправдано дорого. Така б поїздка нам обійшлася в 200 євро на двох. Тому їхати на автобусі з групою туристів нам не дуже хотілося, і ми почали шукати когось, хто б нас туди відвіз на джипі. І тут нам на допомогу, вже не вперше, прийшов карпулінг (про карпулінг ми писали раніше, про нього можна почитати в попередньому пості). Ми знайшли Свейна, 43-річного ісландця, який вже протягом півроку, кожні вихідні, їздить у найвіддаленіші та безлюдні місця Ісландії на своєму джипі.

Зі Свейном ця поїздка нам обійшлася всього в 50 євро на двох. Подорожувати з місцевими, пізнавати нетуристичні, приховані від інших очей місця, слухати історії про життя в цій дивовижній країні, набагато цікавіше та захоплююче автобусів.

Свейн заїхав за нами в Рейк’явік, і звідти ми з ним разом вирушили в нашу подорож.

DSC_4765

DSC_4864

Ландманналаугар розташований на ісландському плато, яке охоплює більшу частину внутрішньої території Ісландії. Особливість плато полягає в тому, що вся його територія лежить на висоті 200 і більше метрів над рівнем моря, а це 75% всієї площі Ісландії. Тут зустрічаються найрізноманітніші ландшафти – лавові поля, льодовикові відкладення, вулкани, річки, озера, мох, болотисті оазиси, кам’яні та піщані пустелі. У багатьох місцях ландшафт має сіро-чорне забарвлення через вулканічне походження ґрунту.

DSC_5009

DSC_5041

DSC_5015

DSC_4998

Нам часто доводилося їхати по камінню і переправлятися через річки, оскільки мости в цій місцевості відсутні.

DSC_5048

Протягом дня погода та краєвиди кардинально змінювалися: ми бачили осінь з вогненно-жовтими деревами, ми побували в справжній зимі, де ліпили сніжки, і ми були в місцях, де здається, раніше не ступала нога людини.

DSC_4837

DSC_4954

DSC_4815

DSC_4899

DSC_5002

DSC_4929

Крім дивовижних краєвидів, ми ще мріяли побачити гарячі джерела, в яких можна купатися. В день, коли ми там були, температура повітря була всього +1, а вода – біля 40 градусів. Це неймовірне відчуття, коли на вулиці практично мороз, а ти сидиш грієшся в річечці і милуєшся засніженими горами.

DSC_5138

DSC_5093

DSC_5114

Різнокольорові карамельні гори, заспокійливі гарячі джерела, незв’язні потоки лави і кристально чисті блакитні озера роблять Ландманналаугар одним з найбільш унікальних місць Ісландії. І якщо вам пощастить побувати в цій надзвичайній країні, то Ландманналаугар неодмінно повинен бути в списку маст-візит.

DSC_5167

DSC_5188

Для тих, хто читає нас у перший раз. Ви також можете переглянути наші попередні записи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: