Меню & пошук

Вина Німеччини: приховані скарби з римського минулого

Вина Німеччини: приховані скарби з римського минулого

[ads-pc-2]

germany-wine

З чим у вас в першу чергу асоціюється Німеччина? Правильно, пиво, Октоберфест і смажені сосиски. Можете не вірити, але Німеччина відома не лише хмільним напоєм: ця країна – один з найбільших у світі виробників і споживачів вина. Причому споживається вина набагато більше, ніж виробляється, тому значна частина вина імпортується. Сьогодні – друга частина нашого спецпроекту з WINETIME, в якому ми розповімо вам, хто виробляє найкращі вина в Німеччині та де їх можна спробувати.

Для того, щоб з’ясувати це та остаточно розвіяти всі сумніви щодо німецьких вин, ми звернулися за допомогою до Сергія Підгорного – сомельє гастромаркету WINETIME у Львові та переможця Всеукраїнського конкурсу “Український Сомельє – 2008”, який і розповів нам все на цю тему.

Main-wine-areas-of-Germany

pidhornyiВсі німецькі вина можна поділити на 2 великі категорії: недорогі масові часто напівсухі і напівсолодкі вина (виробляються в основному в регіоні Рейнхессен) і вина вищої категорії якості. Перші виробляються великими заводами в дуже великих кількостях (приклад такого вина – Liebfraumilch), другі – невеликими виноробнями. Саме ці вина і складають гордість німецького виноробства.

Виноградники Німеччини сконцентровані, як ми можемо побачити на карті вище, в основному на південному заході країни – на берегах річки Рейн і її притоків. Щороку Німеччина виробляє 1,2 млрд пляшок вина, і 2/3 з цієї кількості – саме біле вино. За цим показником країна входить, як не дивно, в десятку світових виробників.

MoselClassificationMap-1868

weinmuseum_RoemerweinІсторія

Історія німецького виноробства сягає ще римської епохи, коли на лівому березі Рейну з’явилися перші виноградники. В Середньовіччі ця справа не зникла завдяки монастирям, які часто ставали локальними центрами виноробної культури та зберігали традиції, що передавалися з покоління у покоління. В XVII столітті виноробна галузь Німеччини пережила свою першу велику кризу – саме тоді пиво стало набагато популярнішим, через що багато виноградників просто зникли. Тим не менш, до ХІХ століття більшість виноробень перейшли у приватну власність і стали розвиватись в якісно новому масштабі. Саме в Німеччині, в історичному музеї Пфальцу, знаходиться найстаріша у світі пляшка вина, датована 350 роком до нашої ери.

Що треба знати про німецькі вина

Prädikatwein – вина високої якості, які поділяють в залежності від ступеню зрілості винограду:

Kabinett – найлегші вина за стилістикою Prädikatwein

Spätlese – вина «пізнього збору». Урожай збирають на 2 тижні пізніше, ніж для вин Kabinett.

Auslele – «відбірні» вина пізнього збору. Виготовляються із дуже зрілих ягід, які відбирають вручну при зборі врожаю.

Є ще три типи німецьких вин:

Beerenauslese – «відбір за ягодами». Вина виготовляються з перезрілих ягід, зібраних вручну у кілька етапів.

Trockenbeerenauslese – вина виготовлені з підвялених ягід, уражених ботритісом, зібрані у кілька етапів.

Eiswein – «льодове вино». Вино, виготовлене із заморожених ягід, рідкісна і дорога категорія.

Поради мандрівникам

Якщо ви вже приїхали в Німеччину, то гріх не спробувати німецького вина – зламати стереотипи та дізнатися більше про смак стародавніх виноробень.

Головні регіони для виробництва високоякісних вин – це Мозель і Рейнгау. Останнім часом набирають популярність також вина з регіонів Ар (Ahr), Пфальц (Pfalz), Нае (Hahe). В Мозелі, окрім крутих терасних виноградників, регулярно влаштовують екскурсії старовинними замками, в яких проводять захоплюючі дегустації.

В Штутгарті обов’язково варто відвідати місцевий музей виноградарства і виноробства, а в регіоні Рейнгау – середньовічний монастир Kloster Eberbach, де зараз виробляються одні з кращих вин Німеччини.

Регіон Франконія ви впізнаєте одразу за характерною пляшкою у формі фляги, в яку розливають вина лише тут:

Germany-Franconia-Wine-in-Wurzburg

В місті Heidelberg знаходиться також ще один дуже цікавий експонат, який оцінять любителі вина – найбільша у світі бочка. Вона настільки велика, що на верхівку людям треба вибиратись за допомогою драбини, а всередині можуть вміститись понад 220 000 літрів вина! Бочка була створена ще в 1771 році, і до цих пір приваблює тисячі туристів.

DSC00736

Найкращим ресурсом для тих, хто хоче дізнатися більше про вина Німеччини, є сайт germanwines.de, де можна прочитати все про винні регіони країни, найкращі марки вин та туристичні маршрути.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

8 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: