Меню & пошук

Останній цілий шельфовий льодовик у Канаді втратив 40% своєї площі за два дні

Останній цілий шельфовий льодовик у Канаді втратив 40% своєї площі за два дні

Цього року літо в канадській Арктиці було на 5°C вище середньої температури за останні 30 років.


[ads-pc-2]

Останній цілий шельфовий льодовик Мілн з канадського острова Елсмір обвалився, втративши 40% своєї площі за два дні наприкінці липня, пише The Guardian.

«Вища температура повітря, морські вітри та відкрита вода перед льодовиком — це причини руйнування шельфового льодовика», — заявила канадська Служба спостереження за льодом. 

Льодовик Мілн знаходився на околиці острова Елсмір Канадського Арктичного архіпелагу. Його площа скоротилася приблизно на 80 квадратних кілометрів — більше ніж розмір острова Мангеттен (60 квадратних кілометрів). Після цього льодовик розпався. 

«Цілі міста бувають такого розміру. Це великі шматки льоду», — сказав Люк Копленд, гляціолог з Університету Оттави, який входив в дослідну групу, яка вивчає шельфовий льодовик Мілна.

Цього року літо в канадській Арктиці було на 5°C вище середньої температури за останні 30 років. А товщина морського льоду виявилася найтоншою за останні 40 років.

Інші льодовикові шапки острова Елсмір, зокрема Мюррей і Сіммонс, також зменшуються у розмірі і, ймовірно, зникнуть протягом 10 років. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: