Меню & пошук

Нова Зеландія оголосила надзвичайну ситуацію через глобальні зміни клімату

Нова Зеландія оголосила надзвичайну ситуацію через глобальні зміни клімату

Країна планує стати повністю вуглецево нейтральною до 2050 року.


Нова Зеландія оголосила надзвичайну ситуацію через глобальні зміни клімату, пише The Guardian. Прем’єр міністерка Джасінда Ардерн зазначила, що зміна клімату стала «однією з найбільших проблем нашого часу» і пообіцяла, що державний сектор має досягти вуглецевої нейтральності до 2025 року. 

Парламент країни визнав «руйнівний вплив, який нестабільна й екстремальна погода чинить на Нову Зеландію і добробут новозеландців, на наші основні галузі промисловості, доступність води й здоров’я населення в результаті повеней, підвищення рівня моря і лісових пожеж». Також зміни клімату спричинили «тривожну тенденцію до скорочення видів і глобального біорізноманіття», зокрема зменшення біорізноманіття корінних народів Нової Зеландії.

Крім Нової Зеландії, тридцять дві інші країни офіційно оголосили надзвичайну кліматичну ситуацію.

«Ця заява — визнання наступного покоління. Визнання того тягаря, яке вони понесуть, якщо ми не зробимо це правильно і не вживемо заходів зараз, — сказала Арден у заяві. Наше завдання — продемонструвати план дій і привід для надії».

Країна планує стати повністю вуглецево нейтральною до 2050 року. Втілення цього плану закріплено за Комісією з питань зміни клімату, що робить Нову Зеландію однією з небагатьох країн, в яких мета нульового рівня викидів закріплена законодавчо.

На Нову Зеландію припадає лише 0,17% світових викидів, але це високий показник для її розміру. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: