Меню & пошук

Нова Зеландія оголосила надзвичайну ситуацію через глобальні зміни клімату

Нова Зеландія оголосила надзвичайну ситуацію через глобальні зміни клімату

Країна планує стати повністю вуглецево нейтральною до 2050 року.


[ads-pc-2]

Нова Зеландія оголосила надзвичайну ситуацію через глобальні зміни клімату, пише The Guardian. Прем’єр міністерка Джасінда Ардерн зазначила, що зміна клімату стала «однією з найбільших проблем нашого часу» і пообіцяла, що державний сектор має досягти вуглецевої нейтральності до 2025 року. 

Парламент країни визнав «руйнівний вплив, який нестабільна й екстремальна погода чинить на Нову Зеландію і добробут новозеландців, на наші основні галузі промисловості, доступність води й здоров’я населення в результаті повеней, підвищення рівня моря і лісових пожеж». Також зміни клімату спричинили «тривожну тенденцію до скорочення видів і глобального біорізноманіття», зокрема зменшення біорізноманіття корінних народів Нової Зеландії.

Крім Нової Зеландії, тридцять дві інші країни офіційно оголосили надзвичайну кліматичну ситуацію.

«Ця заява — визнання наступного покоління. Визнання того тягаря, яке вони понесуть, якщо ми не зробимо це правильно і не вживемо заходів зараз, — сказала Арден у заяві. Наше завдання — продемонструвати план дій і привід для надії».

Країна планує стати повністю вуглецево нейтральною до 2050 року. Втілення цього плану закріплено за Комісією з питань зміни клімату, що робить Нову Зеландію однією з небагатьох країн, в яких мета нульового рівня викидів закріплена законодавчо.

На Нову Зеландію припадає лише 0,17% світових викидів, але це високий показник для її розміру. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: